• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1084
  • Dodano: 2019-01-21 / 07:48
  • Komentarzy: 0

W sobotę 26 stycznia otwarte drzwi Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu

 
 
W sobotę 26 stycznia otwarte drzwi Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu

(Fot. Archiwum)

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje w swojej siedzibie Dzień Otwarty w sobotę, 26 stycznia. Dzień ten poświęcony zostanie profilaktyce dotyczącej nadmiernego spożycia cukru.


Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do swojej siedziby wszystkich zainteresowanych mieszkańców Opola w sobotę 26 stycznia 2019 r. w godzinach od 9.00-do 14.00 na Dzień Otwarty.

W ramach Dnia Otwartego pod hasłem "Cukier szkodzi", przychodząc do Opolskiego Oddziału NFZ będzie można zasięgnąć konsultacji diabetologicznych, porady dietetyka, pomiar ciśnienia krwi.

Oprócz powyższych odwiedzający będą mogli zmierzyć ilość cukru we krwi, wykonać analizę składu ciała, skorzystać z pomiaru masy ciała oraz wzrostu z obliczaniem wskaźnika BMI oraz jego interpretacją, pomiar obwodu pasa. Co więcej podczas dnia otwartego NFZ proponuje zainteresowanym pomiar siły mięśniowej dynamometrem - screening sarkopeni, pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz oznaczanie wskaźnika kostka-ramie urządzeniem firmy MESI, co pozwoli na szybki screening osób z miażdżycą tętnic kończyn dolnych.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w dniu 26 stycznia 2019r. w godzinach od 9.00 do 14.00 będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ. Karta EKUZ stanowi dowód na to, że jej posiadacz jest uprawniony w państwie pobytu do rzeczowych świadczeń zdrowotnych, które stają się niezbędne ze względów medycznych, i które są udzielane podczas pobytu czasowego w innym państwie członkowskim UE/EFTA
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".