• 13
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6976
  • Dodano: 2018-07-27 / 11:10
  • Komentarzy: 2

Pokazy, aukcje i charytatywne pikniki dla 2,5 letniego Dawidka Drapacza z Opola

 
 
Pokazy, aukcje i charytatywne pikniki dla 2,5 letniego Dawidka Drapacza z Opola

 <i>(Fot. archiwum)</i>

(Fot. archiwum)

Już w ten weekend odbędzie się kolejna charytatywna inicjatywa skierowana dla 2,5 letniego Dawidka Drapacza z Opola. Trwa zbiórka pieniędzy na operację, która ma uratować życie chłopca.

Dawidek Drapacz to dwu i pół letni roześmiany chłopiec, który mimo swojego uśmiechu, umiera. Choruje na wyjątkowo rzadką i skomplikowaną wrodzoną wadę serca i płuc. Pomoże tylko bardzo kosztowna operacja.

Zbiórka prowadzona na stronie Fundacji Siepomaga przekroczyła dziś kwotę 2,5 mln złotych, tym samym półmetek potrzeb został właśnie przekroczony. Rodzice chłopca podkreślają jednak, że czasu jest niewiele, a bez operacji Dawid nie ma szans na przeżycie.

W sobotę 28.07 nad jeziorem Średnim w Turawie o godzinie 12:00 rozpocznie się Charytatywny Rodzinny Piknik Motocyklowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Masujemy Opole. Będzie dużo zabawy i animacji dla całej rodziny. Dla najmłodszych malowanie buziek, mega bańki mydlane i nauka składania balonów. Dla nieco starszych dzieci zabawy, zgadywanki i gry logiczne. Będzie można zobaczyć symulator wypadków oraz symulator jazdy na tylnim kole. Grupa Motopomocni pokaże co robić w razie wypadku na drodze i jak udzielić pierwszej pomocy.

O godzinie 15:00 odbędzie się pokaz i parada Motocykli Starodawnych. Organizator przewidział także mnóstwo aktywności sportowych- trampoliny, instruktaż Nording Walking oraz maraton Zumby.

- Oczywiście w między czasie będą odbywać się licytacje. Przez cały czas trwania akcji będziemy zbierać pieniążki do puszek a zebrane pieniądze zostaną przekazane na szlachetny cel -informuje organizator wydarzenia.

Natomiast w niedzięlę 29.07 na Błoniach Politechniki Opolskiej odbędzie się Rodzinny Piknik Charytatywny "Cud dla Dawidka" na który zaprasza Miasto Kwitnących Kobiet. Impreza rozpocznie się o godz. 13:00, koniec pikniku zaplanowano na godz. 21:00. Na uczestników czeka mnóstwo wspaniałych atrakcji i zabawy dla całej rodziny!

- Na scenie głównej gościć będziemy tancerzy ze Szkoły Tańca Sparta, którzy pod okiem świetnych instruktorów - czterokrotnych Mistrzów Opolszczyzny w tańcu towarzyskim latynoamerykańskim, zaprezentują taniec towarzyski, a także Lukasa Gogola - akordeonistę, który zwyciężył X edycję "Mam talent". Występy artystyczne przeplatane będą licytacjami na rzecz Dawidka - informują organizatorzy

Równolegle odbywać się będą przeróżne animacje dla dzieci. Zapraszamy również na kiermasz wypieków, kiermasz zabawek, grilla oraz loterię fantową, z których całkowity dochód trafi na konto Dawidka.

Pieniążki dla chłopca można również wpłacać na stronie zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/dawidek


Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-07-27 22:49:21 [178.43.11.*] id:1559822  
Nerka: Napisał postów [2492], status [Szycha] Reputacja
Jedna tygodniówka Lewandowskiego i młody ma całe życie przed sobą.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-07-29 21:18:38 [83.30.26.*] id:1559907  
tippmann: Napisał postów [5020], status [VIP] Reputacja
Chorwat by dał,ale lewy ma łupież i też potrzebuję kasy na leczenie😂😂😂