• 13
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3520
  • Dodano: 2018-04-10 / 18:03
  • Komentarzy: 4

Strażacy Ochotnicy ORW chcą wybudować przystań rekreacyjną na Odrze

 
 
Strażacy Ochotnicy ORW chcą wybudować przystań rekreacyjną na Odrze

(Fot. Archiwum)

Na co dzień specjalizującą się w Ratownictwie Wodnym w województwie opolskim. Marzą o miejscu do rekreacji nad rzeką dla wszystkich Opolan. Napisali więc projekt i zakwalifikowali się do finału III edycji LECHSTARTERA, gdzie walczą o grant wysokości 100 tys. zł.


Projekt "Przystań z zachodzącym słońcem" powstał z myślą o wszystkich mieszkańcach Opola. To miejsce gdzie możesz zwodować łódkę, popływać kajakiem, zrobić ognisko, uwędzić rybkę, lub po prostu odpocząć. - Projekt zakłada rewitalizację slipu oraz pobliskiego miejsca zieleni. Slip chcemy gruntownie zmodernizować poprzez wykonanie nowej nawierzchni (obecna zniszczona przez dwie powodzie) wraz z infrastrukturą techniczną czyli pomost, polery czy wciągarki - czytamy w opisie projektu.

- Przystań byłaby zlokalizowana przy ulicy Budowlanych 1, z tyłu jest nasz oddział Ratownictwa Wodnego. My mamy dostęp do Odry poprzez slip (podjazd do wodowania łodzi). Odra to nie tylko wodna droga tranzytowa, chcemy by tam wróciły kajaki, motorówki. Chcemy by jak za dawnych lat nad Odrą można było spędzać czas - tłumaczy Marcin Kwiatkowski, naczelnik OSP ORW

- Chcemy zrobić ładniejszy dojazd i zrobić bramę. Slipem można będzie zjechać prosto do wody. Oprócz tego chcielibyśmy zrobić jeszcze miejsce żeby móc usiąść, porozmawiać, rozpalić grilla, ognisko lub uwędzić rybkę. W tej chwili poczyniliśmy już jakieś ruchy, ale brak nam dodatkowych pieniędzy. Oprócz slipu będzie jeszcze pomost, do którego będzie można przymocować łódkę. W swoich szeregach mamy instruktorów pływania, żeglarstwa, nurkowania czy ratownictwa wodnego. Chcemy ożywić naszą rzekę Odrę jako miejsce rekreacji i odpoczynku - dodaje.

W ramach projektu OSP ORW w Opolu zobowiązuje się cały czas pielęgnować to miejsce, by nie było pozostawione samemu sobie. - Nasi wolontariusze będą dbać o sprzęt i porządek oraz promować sporty wodne czy spędzanie wolnego czasu nad wodą. Liczymy na to, że jak wygramy ten konkurs zrobimy duży pierwszy krok ku temu, by takie miejsce powstało. Kolejnym krokiem jest zadaszenie tego miejsca, ochronienie przed mułem, wiatrem i złymi warunkami atmosferycznymi. Przede wszystkim to ma być dla ludzi, w projekcie jest też zakup kajaków, które miałyby służyć do darmowego pływania po rzece - kontynuuje Kwiatkowski.

Działacze OSP zaznaczają, że grant wysokości 100 tysięcy złotych, który jest w zasięgu ich ręki daje dużą szansę, by istotna część projektu powstała jeszcze w tym roku. - Przynajmniej slip, całą reszta może być później z czasem skończona, jednak kiedy powstanie slip to łódki będą mogły być już dostarczone i będzie można zacząć pływać - mówi Marcin Kwiatkowski.

Miejsce ma być wykorzystywane przez kluby sportowe i osoby prywatne w celach rekreacyjnych. Głosy w konkursie można oddawać do 17 maja na stronie konkursu.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-04-11 11:45:59 [46.134.53.*] id:1554275  
MyWasWyNas: Napisała postów [313], status [pismak] Reputacja
Link do głosowania by się przydał.

Nick:
Treść:
2018-04-11 09:53:42 [46.134.53.*] id:1554274  
pavulans: Napisał postów [1997], status [Szycha] Reputacja
Niech jeszcze wybudują lunapark i diabelski młyn jak ten w Londynie też przy rzeca. No i za wszystko golić za bilety. Biznes życia.
[-2]

Nick:
Treść:
2018-04-10 22:17:23 [159.205.2.*] id:1554263  
traugutt: Napisała postów [6], status [nowy] Reputacja
Dlaczego nie ma aktywnego linka do zagłosowania na ten fajny projekt?? Masakra...

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-04-10 22:18:16 [159.205.2.*] id:1554264  
traugutt: Napisała postów [6], status [nowy] Reputacja
Ślepym być ;-)