• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3512
  • Dodano: 2018-04-10 / 16:00
  • Komentarzy: 0

Za kilka dni ruszy przetarg na obwodnicę Dobrodzienia, jej budowa pochłonie 65 mln zł

 
 
Za kilka dni ruszy przetarg na obwodnicę Dobrodzienia, jej budowa pochłonie 65 mln zł

(Fot. mat. ZDW Opole)

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do budowy obwodnicy Dobrodzienia, będzie to jedna z 24 inwestycji drogowych zaplanowanych na rok bieżący.


W ciągu kilku dni zostanie rozpisany przetarg na budowę obwodnicy Dobrodzienia, a jego szacunkowy koszt to 65 mln zł. - Obecnie przygotowujemy się do jednej z najważniejszych inwestycji, czyli budowy obwodnicy Dobrodzienia, a na cały rok mamy zaplanowane 24 inwestycje drogowe - mówi Szymon Ogłaza członek zarządu województwa opolskiego.

Budowa obwodnicy Dobrodzienia, która zostanie zbudowana w ciągu drogi wojewódzkiej 901 jest drugą co do wielkości inwestycją drogową w województwie opolskim, zaraz po obwodnicy Czarnowąsów, która zakończona została w roku ubiegłym.

- Obwodnica praktycznie w 100 proc. wyprowadzi ruch tranzytowy z Dobrodzienia. Dziś wiemy, że na drodze 46 istnieje obwodnica, która omija Dobrodzień, my naszą 901 ogłaszamy w ciągu najbliższych dni. Droga będzie miała prawie 4 km długości w nowym śladzie, do tego należy dodać prawie 2 km przebudowanej drogi wojewódzkiej, również 0,5 km drogi krajowej. Oprócz tego powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 1,7 km, a przy okazji prawie 6 km dróg gospodarczych wraz z miejscem do kontroli pojazdów i miejscem do ważenia. Rozpoczęcie budowy ma ruszyć w tym roku, inwestycja rozłożona jest natomiast na trzy lata- dodaje Ogłaza.

Nie jest to jedyna inwestycja, przebudowywanych jest jeszcze kilka dróg, w tym droga 409 w Mosznej oraz obwodnica Malni i Choruli w ciągu drogi wojewódzkiej nr 423, która zakończy się w przyszłym roku. Oprócz zaplanowanych prac Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiada przegląd dróg po zimie. - Rozpoczęła się wiosna, w związku z czym zaczynamy wiosenne przeglądy oraz drobne remonty. To wszystko co jest do poprawy po zimie uprzątniemy z dróg wojewódzkich w najbliższym czasie - dodaje Ogłaza.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".