• 13
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5069
  • Dodano: 2018-04-06 / 18:38
  • Komentarzy: 0

Trwa szacowanie strat po wczorajszym pożarze w Kluczborku, mogą sięgać powyżej 3 milionów złotych

 
 
Trwa szacowanie strat po wczorajszym pożarze w Kluczborku, mogą sięgać powyżej 3 milionów złotych

(Fot. Archiwum)

W spalonej hali magazynowej w Kluczborku składowane były przede wszystkim meble oraz artykuły z Dalekiego Wschodu. Do rana trwało dogaszanie magazynu. Strażacy zgodnie przyznają, że z tak dużym pożarem w Kluczborku mieli do czynienia po raz pierwszy.

Przypomnijmy, że do wzniecenia ognia doszło około godziny 15:30 w czwartek. Na miejsce natychmiast zostało zadysponowanych 17 zastępów straży pożarnej, jednak z godziny na godzinę posiłków przybywało. Ostatecznie z żywiołem walczyło w sumie 35 jednostek w sile 118 strażaków. Źródło pożaru udało się zlokalizować dopiero po 4 godzinach akcji gaśniczej, a działania podejmowane przez strażaków miały na celu głównie nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie budynki.

W hali magazynowej, której powierzchnia sięga blisko 500 m.kw. znajdowały się meble oraz materiały ze Wschodu. Strażakom udało się zapobiec spłonięciu jedynie niewielkiej części gromadzonego w hali towaru. - Wydaje nam się, że jest to jedynie maleńki procent tego, co było w środku. Budynek był zajęty ogniem, odrywał się dach i ściany a wejście do środka groziło niebezpieczeństwem - przyznał jeden z uczestników akcji gaśniczej.

Straty po wczorajszym pożarze wstępnie oszacowano na trzy miliony złotych, jednak nie jest to wartość ostateczna, rzeczywiste mogą być wyższe.

- Są to głównie straty w materiałach, które był składowane w magazynie, czyli akcesoria meblowe, meble i plastiki. Nie określono jeszcze strat w budynkach, ale można na tę chwilę powiedzieć, że hala nadaje się tylko do rozbiórki. Udało się natomiast uratować część obiektów biurowych - informuje młodszy brygadier Maciej Kochanowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".