• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3201
  • Dodano: 2023-12-08 / 08:32
  • Komentarzy: 0

  Tragiczny pożar mieszkania w Krapkowicach. Nie żyje jedna osoba

  (Fot. KP PSP Krapkowice)

  W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Krapkowicach. Jednej osoby nie udało się uratować.

  W piątek 8 grudnia po godzinie 1.00 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 4 piętrze w Krapkowicach. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

  Strażacy szybko zlokalizowali źródło silnego zadymienia i zażegnali niebezpieczeństwo podczas około dwugodzinnej akcji. Niestety, nieprzytomny mężczyzna, którego znaleziono w mieszkaniu na 4 piętrze zmarł. Prawdopodobnie doszło do zatrucia gazami pożarowymi.

  Strażacy apelują o zimowy przegląd instalacji domowych. Zima to okres, w którym odnotowuje się zwiększone interwencje z uwagi na pożary, pożary przewodu kominowego czy ulatniający się tlenek węgla. Wczoraj, w miejscowości Stare Siołkowice, w wyniku uszkodzonego przewodu kominowego dym przedostał się do pomieszczeń budynku jednorodzinnego. W zdarzeniu 3 osoby zostały poszkodowane i przetransportowane przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".