• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 4840
  • Dodano: 2023-10-24 / 11:54
  • Komentarzy: 0

  Kilkanaście zastępów straży walczyło z pożarem zabudowań gospodarczych

  Kilkanaście zastępów straży walczyło z pożarem zabudowań gospodarczych w powiecie oleskim. Strażakom udało się ugasić ogień. Nie dopuścili do przeniesienia się żywiołu na sąsiednie budynki.


  W poniedziałek 23 października przed godziną 19.00 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Dębina w gminie Gorzów Śląski.

  Po zgłoszeniu zdarzenia natychmiast wysłano pierwsze ekipy strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Po przybyciu pierwszej grupy strażaków potwierdzono zgłoszenie - Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził, że pożar zabudowań gospodarczych rozwija się w pełni, a istnieje zagrożenie dla pobliskich budynków.

  Do godziny 20:00 na miejscu pożaru pracowało łącznie 19 zespołów strażackich. Działania trwały wiele godzin, a przyczyny pojawienia się ognia badają odpowiednie służby.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Oleskie Jednostki Pożarnicze oraz Jakub/OSP Gorzów Śląski)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".