• 13
 
  • Autor: MarkowyLP
  • Wyświetleń: 2107
  • Dodano: 2018-02-21 / 17:40
  • Komentarzy: 4

Tokeny i blockchainy - co to właściwie jest i jak działa? Nietuzinkowe seminarium na UO

 
 
Tokeny i blockchainy - co to właściwie jest i jak działa? Nietuzinkowe seminarium na UO

(fot. MarkowyLP)

Eksperci z branży nowych technologii opowiadali i tłumaczyli na czym polegają nowe zjawiska w świecie ekonomii oraz internetu.

Edukacyjne seminarium pod nazwą "Opole Startups and Fintech Day" było skierowane do przedsiębiorców, praktyków biznesu, pracowników administracji zajmujących się chociażby e-governance, ale także do entuzjastów walut cyfrowych i przede wszystkim studentów Uniwersytetu Opolskiego, na którym wydarzenie było realizowane.

- Ideą naszej działalności jest dostarczanie wiedzy i umiejętności, które stanowią uzupełnienie tradycyjnego toku nauczania, aby lepiej przygotować ich do życia zawodowego. - mówiła Monika Sowińska, przewodnicząca Koła Naukowego Ekonomistów Uniwersytetu Opolskiego. - Stąd też takie wydarzenie.

Przedstawiciele różnych firm z branży IT, a także własnych przedsiębiorstw definiowali swoją działalność, która oparta jest na takich czynnościach i segmentach jak data management, crowdfunding, waluty cyfrowe, initial coin offer, personal financial management.

Bartłomiej Wołoszyn z firmy Oracle tłumaczył budowanie i funkcjonowanie rozproszonych rejestrów baz danych w oparciu o przykłady m.in. z nowoczesnej bankowości.

Inicjatywa pod nazwą Gameflow, zbudowana przez Trifinity ma na celu wykorzystanie zjawiska gamifikacji, która, jak tłumaczył Bartosz Bilicki, zbudowana z użyciem odpowiednich tokenów ma zwiększyć korzyści dla inwestującego i zapewnić to w atrakcyjny sposób.

Natomiast Patryk Suliga, pochodzący z Opola prowadzący kanał w serwisie Youtube pod nazwą "Bez kanału" na swoim przykładzie wyjaśniał jak można mierzyć czyjąś wartość i jakie skutki finansowe mogą przynieść dane inicjatywy podjęte w sieci internetowej.

- Te technologie, o których rozmawialiśmy podczas dzisiejszej konferencji zmierzają w kierunku zmniejszenia roli pośrednictwa tzw. zaufanej trzeciej strony i wzięcia większej odpowiedzialności za swoje działania osób, które chcą być użytkownikami tych nowinek technicznych. Samo użytkowanie technologii, które są już wdrażane i będą jeszcze bardziej widoczne w naszym życiu niosą ze sobą także zwiększone uzyskiwanie korzyści, zwrotów z inwestycji. - tłumaczył dr Tomasz Smus z Get The Coin Community, pomysłodawca konferencji. - Uczymy się tego, aby móc pozyskiwać odpowiednie finansowanie, pracować zespołowo w cyfrowej transformacji. Ucząc się budować zespoły wykorzystując narzędzia także polskich startupów. To spotkanie miało na celu pokazanie, że inicjatywy są w nas i dzięki zaangażowaniu osób budujących rynek IT w Polsce możemy je bardzo dobrze zrealizować.

Przez wszystkich prelegentów poruszona była kwestia budowania sieci powiązań i wykorzystywania ich w przedsiębiorstwach poprzez tzw. blockchainy.

- Blockchainy są zapisem danych, bazami, które można podzielić na otwarte i zamknięte, ale z samego założenia są to bazy otwarte, takie, które wykorzystują funkcje również płatniczą. I takim najbardziej znanym blockchainem, którym jest wartość dość znaczna już w tym momencie, to jest to blockchain bitcoina. - mówił dr Smus. - Jest to po prostu sieć rozproszona na różnych nośnikach danych, serwerach tzw. nodach, która to sieć jest już niemożliwa do zatrzymania.

Seminarium było zorganizowane przez Koło Naukowe Ekonomistów Uniwersytetu Opolskiego.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-02-21 21:23:48 [78.11.110.*] id:1551553  
Stefan: Napisał postów [26668], status [VIP] Reputacja
Miałem do czynienia z "górnikami bitcoinowymi" - i stałem się przypadkowo też górnikiem - wykopałem 2 cebule :D

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2018-02-22 18:07:32 [83.4.245.*] id:1551586  
MGIEŁKA: Napisała postów [17930], status [VIP] Reputacja
bitcoinowe czy górnicze ? :D
2018-02-23 09:03:30 [78.11.110.*] id:1551623  
Stefan: Napisał postów [26668], status [VIP] Reputacja
Wieśniackie :D
2018-02-21 21:46:27 [83.30.94.*] id:1551555  
tippmann: Napisał postów [5119], status [VIP] Reputacja
dobrze gadają:)))polać im:)))

Nick:
Treść: