• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 6457
  • Dodano: 2023-10-03 / 17:16
  • Komentarzy: 2

  Studenci Uniwersytetu Opolskiego rozpoczęli nowy rok akademicki

  Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim odbyła się 3 października w auli Wydziału Teologicznego.


  Uniwersytet Opolski to dwanaście wydziałów, osiemnaście instytutów i wiele współpracujących ze sobą jednostek.

  W uroczystej inauguracji, która miała miejsce w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, uczestniczyli wybitni goście oraz kadra akademicka. Ceremonię otworzyło przemówienie rektora uczelni, w trakcie którego przedstawił on sprawozdanie z minionego roku akademickiego. Następnie przyszedł czas na wykład inauguracyjny, który został wygłoszony przez cenionego profesora Romualda Jończego.

  W swojej mowie inauguracyjnej rektor mówił między innymi o bardzo dobrych wynikach ewaluacji na UO, czy o znaczącym awansie uczelni w rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

  - Dokonaliśmy już ewaluacji oraz zapoznaliśmy się z wynikami rankingu Perspektyw, co pozwoliło nam ocenić, w jakim miejscu się znajdujemy. Dzięki tym informacjom mamy również świadomość, co jeszcze pozostaje do zrobienia. Na uniwersytet trzeba patrzeć kompleksowo, ponieważ to nie tylko nauka, ale także jakość kształcenia i jego poziom. Dla mnie ten rok akademicki jest pewną próbą podsumowania tego, co za nami, ponieważ po raz ostatni na inauguracji występuję w roli rektora - dodał rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk.

  Uroczystość inauguracyjną zakończyło tradycyjne "Gaudeamus igitur". Oprawę muzyczną zapewnił jak zwykle chór akademicki "Dramma per Musica".

  Zdjęcie (1/55)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-10-04 08:29:38 [217.173.193.*] id:1665272  
  24mikol: Napisał postów [1330], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Pierwsze wydarzenie od kilkunastu dni gdzie nie ma Ociepy, Czochary czy Kowalskiego. Przecieram oczy z przyjemnym niedowierzaniem.

  Nick:
  Treść:
  2023-10-04 01:33:02 [178.43.253.*] id:1665268  
  Gaz: Napisał postów [5386], status [VIP] Reputacja
  Uczesał by się ten gościu wygląda jak straszydło.

  Nick:
  Treść: