• 0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1017
  • Dodano: 2017-01-10 / 14:52
  • Komentarzy: 2

Trwają konsultacje społeczne w sprawie wsparcia organizacji pozarządowych

 
 
Trwają konsultacje społeczne w sprawie wsparcia organizacji pozarządowych
 <i>(fot. Dżacheć)</i>

(fot. Dżacheć)

W ramach ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego prowadzone są konsultacje. Głównym celem powstania programu jest wsparcie i wzmocnienie przywilejów organizacji pozarządowych.

Rozmowy trwają w całym kraju. - Spotykamy się w każdym województwie z różnymi organizacjami, aby dotrzeć z informacją i posłuchać od dołu o tych wszystkich problemach i o tych wszystkich sprawach, które będą przydatne – powiedział Adrian Czubak - Wojewoda Opolski.

O głównych założeniach ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego opowiedział Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Program będzie systemem państwowych interwencji prawnych, programowych i finansowych, który wesprze ten ruch – poinformował Kaczmarczyk. Działania będą prowadzone na kilku płaszczyznach. Pierwsza istotna kwestia dotyczy ewolucji Rady Działalności Pożytku Publicznego, która ma stać się organem doradczym premiera. Z kolei identyfikacja ustawowych barier rozwoju społeczeństwa obywatelskiego ma pomóc w uproszczeniu procedur związanych ze zlecaniem zadań publicznych. W ramach ustawy zakłada się również propozycje utworzenia nowych programów wsparcia – Funduszu Grantów Instytucjonalnych i Funduszu Inicjatyw Edukacyjnych. Ważną kwestią, którą również zajmie się rząd będzie promocja wolontariatu długotrwałego i solidarności międzypokoleniowej – Polski Korpus Solidarności. Ostatnim punktem, który zakłada program jest edukacja obywatelska w szkole i mediach publicznych.

W celu efektywnego zarządzania tymi programami rozważa się powołanie Narodowej Agencji Programów Obywatelskich, która obsługiwać będzie wszystkie programy wspierające dany sektor.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-01-10 22:27:08 [88.128.80.*] id:1501579  
Goodway: Napisał postów [38739], status [VIP] Reputacja
należy wspierać seksturysytykę

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2017-01-10 22:51:23 [94.254.151.*] id:1501584  
luxusowy: Napisał postów [22227], status [VIP] Reputacja
Ty byś wpierał ale w Tajlandii...