• Dodano: 2016-12-03 / 14:06
    • Komentarzy: 2

Orlik pewnie wygrał z Polonią

(fot. Dżacheć)

Orlik Opole pewnie wygrał z Polonią Bytom 5:0 i awansował na piątą lokate w PHL.

Opolanie bardzo dobrze rozpoczeli spotkanie, konsekwentnie atakując i stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. To zaprocentowało i już w 2 minucie zespół z Opola prowadził po bramce Kulmala. Orlik nie zwalniał tempa, a następny gol w 13 minucie po błędach obrony Polonii strzelił w pojedynku sam na sam z bramkarzem Grant Toumlin. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 3:0 w 17 minucie kiedy to Nasza drużyna grała w przewadze.

Druga tercja to przedewszystkim kłopoty Orlika, który przez grę w osłabieniu musiał bardzo mocno koncetrować się na obronie. Dzięki dobrej postawie całej defensywy zawodnicy z Bytomia nie zdobyli bramki i po tej tercji wynik nie uległ zmianie.

Ostatnia tercja to nie ładna gra obydwu drużyn, faule, kary przerywały spotkanie. Na szczęscie Orlik zapanował nad sytuacją i w 56 minucie Martin Paryzek podwyższył wynik, a niespełna 60 sekund później bremką na 5:0 strzelił Anssi Rantanen.

Zwycięstwo 5:0 nad Polonią Bytom dało awans naszej drużynie na piąte miejsce w tabeli. Następne spotkanie Orlik Opole rozegra z Comarch Cracovia już 4 grudnia na wyjeździe

2016-12-03 16:45:17 [178.43.161.*] id:1492343
    SACHMET: Napisała postów [2910], status [Szycha] Reputacja
    Jakoś mnie nie interesuje ten sport. Nie idzie nadążyć za krążkiem:D Ale BRAWO!

2016-12-03 14:30:45 [89.72.245.*] id:1492282
    opol71: Napisał postów [116], status [wyjadacz] Reputacja