• Wyświetleń: 2403
    • Dodano: 2016-02-13 / 21:46

Pewne zwycięstwo Gwardii ze Śląskiem 30:20

Od początku meczu jeden klub rządził na wrocławskim parkiecie. Śląsk Wrocław - który ma podobną sytuację organizacyjno - finansową jak Gwardia, nie miał większych szans. Po pierwszej połowie nasi gracze prowadzili 13:6 i gdyby nie niska skuteczność w ataku, Gwardia jeszcze bardziej rozgromiłaby ostatni w tabeli Śląsk.

Najbardziej wyrównany był początek. Wrocławianie rzucili na 1:0 - i to był jedyny moment, w którym prowadzili. Po 9 minutach Gwardia prowadziła 5:3, a po 15, 8:3. Z dobrej strony od początku pokazywał się Nenad Zeljić, który raz za razem przebijał się przez obronę rywali. Do tego warto zauważyć, że Malcher po raz kolejny zamurował swoją bramkę. Po 20 minutach Gwardia prowadziła 10:4, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Rafała Kuptela 13:6.

W drugiej części najlepszą skuteczność wśród naszych graczy miał... bramkarz Emir Taletovic. Śląsk niemal każdą akcję starał się rozgrywać bez bramkarza, żeby mieć jednego zawodnika więcej w polu. Po dwóch takich akcjach nasz bramkarz złapał piłkę i przez całe boisko zdobywał gole. Jako jedyny miał 100% skuteczności. Po 42 minutach wszystko było jasne. Rozpędzona Gwardia tylko powiększała swoją przewagę. Mimo wszystko bramkarz rywali - Krzysztof Szczecina - wiele razy zatrzymał naszych graczy.

- Weszliśmy źle w ten mecz. Brakowało nam skuteczności w ataku ,ale na szczęście Malcher zamurował bramkę. W drugiej połowie było lepiej w ataku ale trochę się rozleniwiliśmy w obronie. Przed następnym meczem musimy to poprawić - powiedział kapitan Gwardii Opole, Wojciech Knop.

Gwardia ostatecznie wygrała to spotkanie 30:20, ale mogło być zdecydowanie więcej po stronie naszej ekipy. Na ostatnie kilka minut trener Kuptel dał szansę kilku młodzieżowcom, którzy mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie.

W następny weekend nie będzie tak łatwo. Opolanie zagrają z Orlenem Wisłą Płock.

2016-02-14 11:50:01 [89.64.15.*] id:1422189
    Cała Polska szcza na śląska, tyle w temacie.

2016-02-13 21:56:21 [176.111.136.*] id:1422138
    Goodway: Napisał postów [38961], status [VIP] Reputacja