• 13
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 3120
  • Dodano: 2015-12-06 / 19:01
  • Komentarzy: 19

"Jedzenie Zamiast Bomb". Wolontariusze nakarmili bezdomnych.

 
 
"Jedzenie Zamiast Bomb". Wolontariusze nakarmili bezdomnych.
 <i> (Fot. Dżacheć) </i>

(Fot. Dżacheć)

Już od 13 lat ludzie dobrej woli organizują w Opolu akcję "Jedzenie Zamiast Bomb", dzięki której osoby potrzebujące mogą zjeść ciepły posiłek.

- Dziś przygotowaliśmy zupę warzywną oraz kompot owocowy - tłumaczy Krzysztof Dziuba, wolontariusz.

Jak mówią organizatorzy, akcja ma wydźwięk antymilitarny. - Posiłek powinien być podstawowym prawem każdego człowieka. Nie godzimy się na to, by ludzie głodowali, podczas gdy państwa wydają miliardy na zbrojenia - tłumaczy Ewelina Szmyd z opolskiego kolektywu grupy nieformalnej "Jedzenie Zamiast Bomb".

"Jedzenie Zamiast Bomb" nie mogłoby się odbywać, gdyby nie wsparcie lokalnych sprzedawców. - Dużo produktów przekazują nam handlowcy z Cytruska. Część składników przyjmujemy również od marketów, które wyrzucają jedzenie - słyszymy.

Jednym z beneficjentów wydarzenia jest pan Waldemar, bezdomny z Opola. - Żyję na ulicy już piąty rok. Jem to, co mi ludzie kupią. W tygodniu pomagają nam też Zielonoświątkowcy czy Caritas, w weekendy natomiast jesteśmy skazani sami na siebie. Dzięki takiej inicjatywie, jak ta dzisiejsza, mogę nawet w niedzielę zjeść ciepłą zupę.

Wolontariusze zapewniają, że posiłki dla potrzebujących będą gotować przez kilkanaście najbliższych niedziel, zawsze o godzinie 15 nieopodal dworca PKP.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".