• Wyświetleń: 2017
    • Dodano: 2014-11-13 / 00:29

Pewna wygrana Gwardii w Pucharze Polski

Gwardziści nie mieli większych kłopotów z odprawieniem MKS-u Kalisz.

Pierwsze 30 minut pucharowej potyczki zakończyło się wysokim prowadzeniem gospodarzy.

Przy obecnej dyspozycji i szerokiej kadrze Gwardia może pokusić się o kilka niespodzianek w kolejnych rundach Pucharu Polski.(Fot: Dżacheć)

Szczypiorniści PE Gwardii Opole nie mieli większych problemów z awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski. Na ich drodze stanął niedawny ligowy rywal – MKS Kalisz – i podobnie jak w walce o punkty I Ligi i w tej konfrontacji górą byli podopieczni Rafała Kuptela. Szkoleniowiec gwardzistów dał w tym meczu szansę kilku młodym zawodnikom, a ci dobrze spłacili kredyt zaufania zwyciężając ostatecznie 40:34.

Pierwsze minuty pucharowego meczu nie zwiastowały jednostronnego pojedynku w hali przy ulicy Kowalskiej. Akcje zakończone golem toczyły się bowiem naprzemiennie dla ekipy z Opola i Kalisza. Gospodarze przełamali jednak rywala zanim zegar wskazał 10. minutę meczu. Seria ambitnych obron w wykonaniu Kamila Buchcica i dobrze wykończona kontra przez Wojciecha Trojanowskiego sprawiły, że Gwardia prowadziła 7:4. Bezpiecznej przewagi miejscowi nie oddali aż do zmiany stron a wraz z uciekającym czasem stan posiadania po stronie opolan zwiększał się bardzo szybko.

Momentami w ekwilibrystyczny sposób zawodników MKS-u zatrzymywał Buchcic a pewne rzuty Nenada Zelijca i młodego Łukasza Całujka pozwalały gospodarzom kontrolować wydarzenia na parkiecie. W 27. minucie Gwardia prowadziła już 18:12, ale apetyty na rozprawienie się z rywalem były większe. Po pewnych rzutach Trojanowskiego i Adama Cioska – bez odpowiedzi gości - nikt już chyba nie miał wątpliwości, że takiego dystansu lider I Ligi nie roztrwoni. Ostatecznie po pierwszej odsłonie meczu tablica wyników wskazała rezultat 21:13.

W drugich 30 minutach trener Kuptel postanowił sprawdzić pozostałą część młodszego zaplecza swojego zespołu. Oprócz wcześniej desygnowanych do gry Całujka i Cioska szanse dostali też Łukasz Oszenda, Damian Zając i Grzegorz Wojcieszek. Zdobytej w pierwszej części gry przewagi odmłodzona szóstka nie zdołała co prawda powiększyć, ale zaciętą grą w ofensywie nie odpuszczali MKS. Ostatecznie zespół z Kalisza musiał zaakceptować kolejną porażkę z opolską Gwardią. Wynik 40:34 przypieczętował Paweł Swat.

Wygrana z MKS Kalisz oznacza, że Gwardia weźmie udział w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Mecze w tej fazie mają zostać rozegrane 19 listopada. O rywalu dla gwardzistów zadecyduje losowanie.'

2014-11-13 13:25:18 [89.74.181.*] id:1281746
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja