• Wyświetleń: 3472
    • Dodano: 2014-09-20 / 16:16
    • Komentarzy: 18

Odra wygrywa z Grunwaldem. Gancarczyk znowu trafia.

Janusz Gancarczyk rozegrał w barwach OKS kolejne świetne spotkanie. Rywalom z Grunwaldu Ruda Śląska zaaplikował w sobotę 2 gole.(Fot: archiwum)

Ze świecą szukać zawodnika, który zanotowałby taki start w barwach Odry Opole, jak ten który ma Janusz Gancarczyk. Zakontraktowany rzutem na taśmę pomocnik w sobotnim starciu z Grunwaldem Ruda Śląska strzelił 2 gole. Były to jego odpowiednio 4. i 5. gol dla OKS, a niebiesko-czerwoni ostatecznie wygrali na Śląsku 0:3 i zajęli fotel wicelidera 3. ligi opolsko-śląskiej.

Pierwsza połowa starcia ekip opolskiej i śląskiej nie obfitowała w zbyt wiele piłkarskich uniesień. Przełamanie bezbramkowego remisu nastąpiło dopiero w 42. minucie, kiedy w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Rafał Brusiło, pomocnik OKS. Jego strzał zdołał co prawda sparować Marcin Soldak, bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce czujnego Janusza Gancarczyka nie miał żadnych szans. Dzięki temu zrywowi na przerwę to właśnie goście z Opola zeszli z prowadzeniem.

Druga odsłona meczu zaczęła się od gwałtownego ataku Odry. Taki obraz gry po zmianie stron staje się powoli znakiem rozpoznawczym zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Smółkę. W najlepszej z tych ofensywnych akcji Krzysztof Gancarczyk sprawdził wytrzymałość słupka bramki Grunwaldu. W odpowiedzi miejscowi przeprowadzili bodajże swoją najlepszą akcję meczu. W 52. minucie z rajdem w pole karne OKS ruszył Rafał Stanisławski, którego zatrzymał w nieprzepisowy sposób Radosław Flejterski. Sędzia Wojciech Kretek z Bytomia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Michał Brzozowski.

Pojedynek nerwów lepiej wytrzymał Grzegorz Kleemann i strzał Brzozowskiego z 11. metra wyłapał. Po tej akcji kolejne apogeum piłkarskich wydarzeń miało miejsce dopiero w doliczonym czasie gry. Właśnie wtedy niebiesko-czerwoni kolejny raz przycisnęli rywala i zdobyli kolejne gole. Autorem pierwszego z nich okazał się ponownie Janusz Gancarczyk, który wykończył świetne podanie od Marka Gładkowskiego. Tuż przed ostatnim gwizdkiem podanie na wysokości "szesnastki" dostał Maciej Michniewicz, który pewnym strzałem przy słupku zmusił Soldaka do trzeciej kapitulacji.

2014-09-20 20:19:04 [176.107.171.*] id:1262585
    POLSKA - NIEMCY !!! ...3mam kciuki za ...zwycięstwo!!!

2014-09-20 22:49:53 [176.107.171.*] id:1262637
    WYGRALIŚMY NA LUZIE!!! :))) Brawo POLSKA!!!
    2014-09-20 22:50:20 [83.5.14.*] id:1262638
    kgb14: Napisał postów [5385], status [VIP] Reputacja
    Noooo męczyli się ale jest...jest finał !!!!!
    2014-09-20 22:51:00 [176.107.171.*] id:1262640
    Niemcy się męczyli! :D
    2014-09-20 22:53:47 [83.27.44.*] id:1262643
    MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja
    Brawo Polska! Brawo nasi Siatkarze ! jest finał ! Forumowicze, jutro na otwartym kanale Polsatu bedzie można obejrzeć, Solorz odblokuje :)))) nareszcie pozytyw w tej farsie transmisyjnej
    niebieski35: Napisał postów [8107], status [VIP] Reputacja
    Nieeeeesamowiiiitee....:) hehehe. Kogut Pani Janiny z Bogucic zaspał. Zenon M. z osiedla Armii Krajowej poczuł kamień w pęcherzu i nie potrafił oddać moczu. Piłkarze Odry dostali nowe skarpetki i są pełni bojowego ducha. Kaczka na kamionce zniosła 4 jajka. ;) Supcio, trzymamy za Was kciuki!!!!:)

2014-09-20 23:38:02 [178.37.190.*] id:1262655
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja
    dokładnie po 3:0 z każdym jechać a Gancarczyk po 2 bramki na mecz

2014-09-20 18:58:17 [31.61.136.*] id:1262540
    Sedzia z Bytomia? ????? Czyli z miasta oddalonego o 1 km od gospodarzy. .dobry cyrk.

2014-09-20 18:27:51 [89.79.89.*] id:1262535