• Dodano: 2014-04-23 / 20:14
    • Komentarzy: 18

Odra pokonana w Kluczborku 0:1. Widmo spadku coraz bliżej.

Tak drużyna MKS-u cieszyła się z derbowego zwycięstwa nad Odrą.

Paweł Giel co prawda zdołał trafić do bramki przeciwnika, ale sędzia gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną.

Być może męska rozmowa z kibicami pomoże OKS w walce o utrzymanie.(Fot: Dżacheć)

Derbowy pojedynek w tej samej klasie rozgrywkowej to dla piłkarzy i kibiców zawsze dodatkowa atrakcja. Środowe starcie MKS-u Kluczbork i OKS Odry Opole znaczące było także ze względu na miejsce w tabeli obu zespołów. Cenne 3 punkty w kontekście utrzymania w 2. Lidze Zachodniej zostały w Kluczborku. Zadecydował o tym gol Adama Orłowicza.

Zawody w Kluczborku mogły zacząć się w wymarzony sposób dla gości. W 4. minucie rzut rożny wykonywał Sebastian Deja, piłka odbiła się od jednego z obrońców i dopadł do niej Grzegorz Skrzypczak. Obrońca OKS powracający po kontuzji przymierzył mocno lewą nogą a uderzenie z trudem odbił przed siebie Grzegorz Wnuk. Piłka po dobitce Pawła Giela wylądowała w bramce, ale okazało się, że pomocnik Odry był na pozycji spalonej i arbiter trafienia nie uznał. 10 minut później dobrą okazję do otwarcia wyniku mieli piłkarze MKS-u. Z okolic 16-tki strzelał Krzysztof Wolkiewicz. Z tą próbą poradził sobie, choć na raty, Damian Primel.

W 26. minucie mocnym pressingiem zagrali miejscowi. W efekcie wywalczyli rzut rożny. Rozegrali go krótko, do Tomasza Swędrowskiego, a ten z miejsca oddał futbolówkę Rafałowi Niziołkowi. Ofensywnie usposobiony pomocnik zespołu z Kluczborka precyzyjnym podaniem obsłużył rozpędzonego Adama Orłowicza, który uderzeniem po długim rogu nie dał szans Primelowi. 3 dokładne podania wystarczyły w tej akcji aby rozmontować defensywę Odry. Jej odpowiedź mogła być niemal natychmiastowa, jednak w 30. minucie strzał Ivana Udarevica głową minął minimalnie prawy słupek bramki MKS. Udarević w 39. minucie w roli głównej wystąpił już we własnym polu karnym. Łukasz Ganowicz stojąc tyłem do bramki OKS wstrzelił piłkę w pole karne, Piotr Giel ubiegł Primela, ale futbolówkę zmierzającą do bramki zdołał wybić stoper opolskiej ekipy.

Po zmianie stron goście kolejny raz zagrozili bramce gospodarzy. Po rzucie rożnym głową ponownie uderzał Udarević, ale tym razem przeniósł piłkę ponad bramką. Starająca się wyrównać stan meczu Odra zaczęła się nadziewać na groźne kontry. W 54. minucie doskonałą akcję na 2:0 przerwał w ostatniej chwili wślizgiem Udarević. Z kolei 10 minut później lewą stroną urwał się Wojciech Hober, a po jego dośrodkowaniu główkę ponad bramką Primela zaliczył Piotr Giel. Zawody na Stadionie Miejskim w Kluczborku kibice musieli śledzić uważnie, bo po dwóch stronach piłkarskiej barykady spotkali się w środę jednojajowi bracia bliźniacy Giel – Paweł i Piotr.

Upływające minuty nie układały się po myśli gości z Opola. W 65. minucie mocny strzał z dystansu Deji wypluł przed siebie Wnuk, ale do dobitki nie zdążył ani Marcin Kocur, który zmienił niewidocznego na boisku Dawida Jarkę ani Mateusz Krawiec który z kolei zastąpił bezproduktywnego Dariusza Zapotocznego. Rudowłosy pomocnik OKS w 77. minucie faulował wychodzącego z kontrą piłkarza miejscowych za co zobaczył drugą a w konsekwencji czerwoną kartkę. 3 minuty później gra w przewadze mogła się mocno opłacić podopiecznym Andrzeja Kowińskiego. W doskonałej sytuacji strzał Jakuba Legierskiego wyłapał jednak Primel. Odra już w doliczonym czasie gry rzuciła do ataku wszystkie siły, ale strzały Kocura i Giela utknęły pomiędzy kotłującą się w polu karnym niemal całą jedenastką MKS.

2014-04-24 18:32:36 [89.79.89.*] id:1213859
    3 liga jak nic :D Nie wierzę w cuda, wyjazd do Oświęcimia się szykuje hej OKS ss!!!!!!!!!!

2014-04-24 16:24:09 [89.73.177.*] id:1213758
    kiepasa: Napisał postów [179], status [wyjadacz] Reputacja
    nie ma juz ratunku

2014-04-23 22:50:14 [164.127.122.*] id:1213513
    avacanda: Napisała postów [1976], status [Szycha] Reputacja
    3 liga 3 liga Opoleeee!!! zamknąć, zaorać i zapomnieć...

krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Lepiej już nie będzie. Przykro patrzeć jak opolski sport umiera.

2014-04-24 10:34:03 [83.5.216.*] id:1213678
    Może inaczej... Przykro patrzeć jak piłka nożna w Opolu umiera... opolski sport ma sie dobrze... zaksa, ruch, mks...
    2014-04-24 09:05:38 [87.204.109.*] id:1213625
    Nicki: Napisał postów [153], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Flaga z napisem Kluczbork w barwach Odry widok bezcenny dla kiboli z Kluczborka:) hehehhe w Kluczborku fanclub Odry?Jak mogliscie do tego dopuścic skoro twierdzicie ze jestescie rezydentami tego miasta HAHAHAAHAHAHA

2014-04-23 23:18:04 [83.5.213.*] id:1213530
    zobaczymy jak sobie poradzą nażelowane gogusie w Monachium...
    2014-04-23 23:19:21 [91.4.223.*] id:1213532
    ciacia: Napisał postów [9120], status [VIP] Reputacja
    pasujecie do siebie ! ;) bez obrazy @Cosmo
    2014-04-23 21:41:24 [176.107.171.*] id:1213430
    Ze Zdzieszowicami przegrali ,z Kluczborkiem przegrali .Ale co jest pocieszające ,to to ,że są trzecią drużyną na Opolszczyźnie ! Najniższy stopień podium jest Odry !

2014-04-23 21:26:05 [89.76.169.*] id:1213416
    niebieski35: Napisał postów [8107], status [VIP] Reputacja