• Dodano: 2023-08-13 / 23:23

Słaba druga kolejka trzecioligowców z Opolszczyzny

(Fot. Mks Kluczbork)

Zarówno MKS, jak i LZS straciły po trzy bramki

Inauguracja pozytywna - za to już następna seria gier na duży minus. I MKS Kluczbork, i LZS Starowice przegrały swoje mecze.

Teoretycznie łatwiejsze zadanie mieli podopieczni Łukasza Ganowicza, który mógł oficjalnie wrócić na boisko MKS, tym razem w roli trenera. Niestety, na pewno kibice nie mieli powodów do radości z postawy piłkarzy w rywalizacji z Odrą Bytom Odrzański. Szkolne błędy w defensywie, całkowity brak pomysłu na grę - to musiało skutkować porażką. Ostatecznie MKS przegrał 0:3, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie - strzelanie rozpoczął Jewhenij Bełycz , a następnie dwukrotnie trafiał Dawid Cieśla i trzy punkty trafiły na konto beniaminka.

Inny klub, który właśnie awansował do grupy trzeciej w trzeciej lidze - LZS Starowice, także musiał przełknąć gorycz porażki. W przeciwieństwie do meczu kluczborczan - wszystkie bramki w rywalizacji z rezerwami Górnika Zabrze wpadły w drugiej połowie, a padło ich pięć. W 55 minucie niefortunnie Bartłomiej Rakowski trafił do własnej siatki, a następnie dla gospodarzy strzelali Mateusz Kulig i Norbert Barczak. Piłkarze Jakuba Reila zaczęli gonić wynik w 72 minucie, gdy strzelił Michał Skowron, a w końcówce Adam Setla doprowadził do kontaktu, lecz punktu nie udało się wyrwać.

MKS Kluczbork - Odra Bytom Odrzański 0:3