- Autor: Greg
- Wyświetleń: 6611
- Dodano: 2011-07-27 / 16:23
- Komentarzy: 31
Okradali taksówkarzy, dziś stanęli przed sądem
Do pierwszych dwóch napadów doszło pod koniec 2010 roku. Za pierwszym razem 32-letni Rafał K. siedział na tylnej kanapie taksówki i podczas jazdy chwycił taksówkarza za szyję, próbując dusić. Wtedy jego kolega ukradł taksówkarzowi 160 złotych. Do kolejnego rozboju doszło tego samego dnia - tym razem sprawcy ukradli dwa telefony komórkowe.
Po trzecim napadzie napastnicy wpadli w ręce policji. 13 stycznia tego roku w nocy Rafał K. wraz z Markiem K. zamówili kurs spod sklepu nocnego przy ul. Łangowskiego do Groszowic. Gdy taksówkarz dojeżdżał pod wskazany adres, Rafał K. przytrzymał kierowcę, a jego kolega zabrał mężczyźnie telefon komórkowy oraz torebkę z dokumentami i gotówką w kwocie ponad 200 złotych.
Zobacz także Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
Sprawców ujęto już następnego dnia - zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Widok policjantów zaskoczył ich.
- Główny oskarżony Rafał K. podczas przesłuchań przyznał się do winy. Zeznał również, że podczas rozbojów miał przy sobie nóż, którym chciał nastraszyć rabowanych taksówkarzy. Tłumaczył jednak, że nie chciał nikogo zranić - mówi Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.
O napadzie i jego sprawcach informowaliśmy:
13.01.2011 - Napad na taksówkarza w Opolu
Zobacz także Nie żyje kierowca, który doprowadził do tragedii, w której śmierć ponieśli ojciec i syn
14.01.2011 - Zatrzymano sprawców napadu na taksówkarza
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
2 sierpnia
Ponad 100 kilometrów za nią. Karolina Szczepaniak płynie przez Bałtyk dla Piotra. Aktualizacja
23 sierpnia
Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim. Tysiące widzów i widowiskowy pokaz

W dyskusji: 31