- Autor: Mat
- Wyświetleń: 3182
- Dodano: 2011-04-08 / 08:20
- Komentarzy: 15
Opole 2011: Miasto podpisało umowę z TVP
Umowa w sprawie realizacji festiwalu podpisana.(Fot: Dżacheć)
Ryszard Zembaczyński, prezydent Opola i pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej Juliusz Braun podpisali w czwartek umowę dotyczącą realizacji 48 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Impreza, którą zrealizuje TVP potrwa dwa dni - 10 i 11 czerwca. Trzeci dzień zorganizuje miasto Opole, ale niewykluczone, że telewizja publiczna przeprowadzi z niego cząstkowe relacje.
Prezydent Opola i jego urzędnicy nie kryli uznania dla prezesa TVP w związku z jego wizytą w Opolu. - Chyba pierwszy raz zdarzy się, że ta umowa jest podpisywana w Opolu – mówił Ryszard Zembaczyński. Po wymianie podpisów i teczek z umowami przyszła pora na omówienie szczegółów porozumienia. - Dokładamy do dwudniowej imprezy telewizji milion złotych w trzech transzach, zrezygnowaliśmy też ze sprzedaży biletów przez Miejski Ośrodek Kultury, to z kolei taki nasz bezgotówkowy wkład w organizację festiwalu – oznajmił prezydent Opola. - Nie ma też mowy o przenoszeniu tej imprezy do innego miasta, to by nie wytrzymało próby czasu – przekonywał Zembaczyński. Obsługą scenografii i realizacji imprezy zajmie się TVP.
Obie strony, niemal jednym głosem uzasadniały taki kształt umowy w sprawie organizacji festiwalu. - Ta impreza ma swoje reżimy, nie może być pocięta reklamami jak mecz siatkówki, więc wpływy z tego tytułu to żaden argument żeby dać mniej pieniędzy telewizji – argumentował prezydent. - Telewizja jest obecnie bardzo ubogą instytucją, ale nie zwalniamy się z obowiązku propagowania kultury narodowej – mówił Juliusz Braun, p.o. prezesa TVP. - Bez tego wsparcia ze strony miasta jakiś festiwal by się pewnie odbył, ale na pewno dużo skromniejszy – dodał.
Trzeci dzień festiwalu miasto Opole zorganizuje we własnym zakresie. Będzie jednak mogło skorzystać z zaplecza sprzętowego, które do obsługi swojej imprezy wykorzysta TVP. - Nie wykluczamy też wybiórczych relacji z trzeciego dnia - przyznał Braun. - Na pewno relacji nie przeprowadzi konkurencyjna stacja - wtórował mu Zembaczyński.
Umowa, którą miasto podpisało z TVP w 1996 roku, a która miała obowiązywać przez 10 lat straciła swoją ważność. Nowe porozumienie zostało zawarte na rok.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP]
Wow,Zrobmy w Opolu Eurowizję,zróbmy,to dobra droga,przetarta przez jakże wspaniały festiwal,może będzie rownie dobry jak w zeszłym roku :)