• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 520
    • Dodano: 2026-06-23 / 10:43
    • Komentarzy: 0

    Pusta "małpka" na fotelu pasażera. Kierowca miał ponad 2,5 promila

    Policjanci z Praszki zatrzymali do kontroli 53-letniego kierowcę volkswagena, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

    Do zdarzenia doszło podczas "Dni Praszki". Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu zwrócili uwagę na volkswagena, którego tor jazdy mógł wskazywać, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu.

    Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Na miejscu pasażera policjanci zauważyli pustą butelkę po wódce typu "małpka" oraz puszkę po piwie.

    Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz zabezpieczyli samochód.

    Sprawa trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 53-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz przepadek pojazdu lub jego równowartości.

    Policja przypomina, że osoby kierujące pod wpływem alkoholu stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zachęcają do reagowania w sytuacjach, gdy zachowanie kierowcy może wskazywać na nietrzeźwość, i zgłaszania takich przypadków pod numer alarmowy 112.

    Zdjęcie (1/2)

    (Fot. Policja)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".