• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 310
    • Dodano: 2025-10-30 / 16:46
    • Komentarzy: 0

    7 dni i 7 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez strzeleckich policjantów

    (Fot. Policja)

    W ciągu siedmiu dni policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali aż siedmiu kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę "na podwójnym gazie". Niechlubnym rekordzistą był 39-latek, który podróżował audi mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Każdy z zatrzymanych kierujących poniesie teraz surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania przed sądem. Pamiętaj, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu podejmujesz ryzyko, które może zakończyć się tragedią!

    W ubiegłym tygodniu policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali aż siedmiu kierujących, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości. Każdy z tych przypadków to realne zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego.

    Rekordzistą okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Strzelce Opolskie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli kilka minut po godzinie 9:00 w miejscowości Sucha. Tor jazdy kierującego wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna juz po chwili został zatrzymany do kontroli. Od kierowcy funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

    Teraz 39-latek, podobnie jak pozostali zatrzymani kierujący, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a także kara do 3 lat pozbawienia wolności.

    Pamiętaj, siadając za kierownicę po alkoholu podejmujesz ryzyko, które może zakończyć się tragedią. Alkohol ogranicza refleks, zaburza ocenę sytuacji, wydłuża czas reakcji i daje złudne poczucie pewności. Dlatego kierowco, jeśli piłeś - nie jedź!


    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".