- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1024
- Dodano: 2025-05-28 / 07:00
- Komentarzy: 0
"Lwy Opolskiej Turystyki" trafiły do najlepszych po raz trzeci
Za nami trzecia edycja gali "Lew Opolskiej Turystyki" - wyjątkowego wydarzenia honorującego osoby, dla których turystyka to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja i sposób życia. Podczas uroczystości, która na stałe wpisała się już w kalendarz opolskich wydarzeń, wręczono nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, samorządność i działalność społeczna. Przyznano także tytuł "Super Lwa Opolskiej Turystyki".
Turystyka w Województwie Opolskim rozwija się dynamicznie, mimo licznych wyzwań. To ważna część regionalnej gospodarki, ale też znakomite narzędzie promocji dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i kulinarnego.
- Jesteśmy małym, ale bardzo różnorodnym regionem. Chcemy, by turyści zostawali u nas na dłużej, korzystając z bogatej i autentycznej oferty - podkreślił wicemarszałek Zbigniew Kubalańca podczas gali.
W kategorii "Przedsiębiorczość" statuetkę otrzymał Łukasz Łabanowski - od 24 lat związany z branżą hotelarską, obecnie zarządzający kilkoma hotelami grupy DeSilva w Opolu. Jest promotorem kuchni regionalnej i jednym z twórców sukcesu opolskiego Szlaku Kulinarnego "Opolski Bifyj". - Hotelarstwo to branża trudna, ale satysfakcjonująca. Polskie hotele naprawdę nie mają się czego wstydzić na tle Europy - zaznaczył laureat.
W tej samej kategorii wyróżniono Wawrzyńca Jasińskiego - zasłużonego działacza PTTK, pilota wycieczek, felietonistę i promotora krajoznawstwa, który od lat rozwija turystykę w regionie Gogolina.
W kategorii "Samorządność" zwyciężył Paweł Szymkowicz - burmistrz Głuchołaz, wieloletni przewodnik i działacz PTTK. Jego zaangażowanie łączy działalność społeczną i administracyjną, czego efektem jest rozpoznawalność turystyczna Głuchołaz także poza granicami kraju.
W kategorii "Działalność społeczna" nagrodzono Henryka Mielcarza - pasjonata i edukatora turystyki z 46-letnim doświadczeniem. Twórca licznych rajdów i inicjatyw edukacyjnych, promuje walory przyrodnicze i kulturowe Opolszczyzny od dekad.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
- Jacek Ramus - zasłużony instruktor krajoznawstwa PTTK, organizator konkursów i wystaw, działacz struktur krajowych i regionalnych.
- Marcin Nowak - założyciel Koła PTTK "Tryton" w Nysie, autor licznych projektów edukacyjnych i publikacji, aktywny społecznik i pasjonat lokalnej historii.
Najwyższe indywidualne wyróżnienie - "Super Lew Opolskiej Turystyki" - trafiło do Stanisława Rakoczego, prezesa Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (OROT). Jego wkład w rozwój turystyki kulturowej, aktywnej i kulinarnej, a także promocję Opolszczyzny na arenie krajowej i międzynarodowej, jest nieoceniony. Inicjator takich projektów jak "Opolski Bifyj" czy liczne publikacje turystyczne, stanowi przykład strategicznego i konsekwentnego myślenia o rozwoju regionu.
Zdjęcie (1/7)
(Fot. UMWO)
Następne
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.