• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 1024
    • Dodano: 2025-05-28 / 07:00
    • Komentarzy: 0

    "Lwy Opolskiej Turystyki" trafiły do najlepszych po raz trzeci

    Za nami trzecia edycja gali "Lew Opolskiej Turystyki" - wyjątkowego wydarzenia honorującego osoby, dla których turystyka to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja i sposób życia. Podczas uroczystości, która na stałe wpisała się już w kalendarz opolskich wydarzeń, wręczono nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, samorządność i działalność społeczna. Przyznano także tytuł "Super Lwa Opolskiej Turystyki".

    Turystyka w Województwie Opolskim rozwija się dynamicznie, mimo licznych wyzwań. To ważna część regionalnej gospodarki, ale też znakomite narzędzie promocji dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i kulinarnego.

    - Jesteśmy małym, ale bardzo różnorodnym regionem. Chcemy, by turyści zostawali u nas na dłużej, korzystając z bogatej i autentycznej oferty - podkreślił wicemarszałek Zbigniew Kubalańca podczas gali.

    W kategorii "Przedsiębiorczość" statuetkę otrzymał Łukasz Łabanowski - od 24 lat związany z branżą hotelarską, obecnie zarządzający kilkoma hotelami grupy DeSilva w Opolu. Jest promotorem kuchni regionalnej i jednym z twórców sukcesu opolskiego Szlaku Kulinarnego "Opolski Bifyj". - Hotelarstwo to branża trudna, ale satysfakcjonująca. Polskie hotele naprawdę nie mają się czego wstydzić na tle Europy - zaznaczył laureat.

    W tej samej kategorii wyróżniono Wawrzyńca Jasińskiego - zasłużonego działacza PTTK, pilota wycieczek, felietonistę i promotora krajoznawstwa, który od lat rozwija turystykę w regionie Gogolina.

    W kategorii "Samorządność" zwyciężył Paweł Szymkowicz - burmistrz Głuchołaz, wieloletni przewodnik i działacz PTTK. Jego zaangażowanie łączy działalność społeczną i administracyjną, czego efektem jest rozpoznawalność turystyczna Głuchołaz także poza granicami kraju.

    W kategorii "Działalność społeczna" nagrodzono Henryka Mielcarza - pasjonata i edukatora turystyki z 46-letnim doświadczeniem. Twórca licznych rajdów i inicjatyw edukacyjnych, promuje walory przyrodnicze i kulturowe Opolszczyzny od dekad.

    Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
    - Jacek Ramus - zasłużony instruktor krajoznawstwa PTTK, organizator konkursów i wystaw, działacz struktur krajowych i regionalnych.
    - Marcin Nowak - założyciel Koła PTTK "Tryton" w Nysie, autor licznych projektów edukacyjnych i publikacji, aktywny społecznik i pasjonat lokalnej historii.

    Najwyższe indywidualne wyróżnienie - "Super Lew Opolskiej Turystyki" - trafiło do Stanisława Rakoczego, prezesa Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (OROT). Jego wkład w rozwój turystyki kulturowej, aktywnej i kulinarnej, a także promocję Opolszczyzny na arenie krajowej i międzynarodowej, jest nieoceniony. Inicjator takich projektów jak "Opolski Bifyj" czy liczne publikacje turystyczne, stanowi przykład strategicznego i konsekwentnego myślenia o rozwoju regionu.

    Zdjęcie (1/7)

    (Fot. UMWO)

    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    ,
    reklama

    Najczęściej czytane

    Powiązane materiały

    Polub nas!

    Chmura tagów

    Ogłoszenia