- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 3079
- Dodano: 2024-08-10 / 20:12
- Komentarzy: 4
Idzie dobra zmiana. Czego mogą spodziewać się uczniowie od września?
Rok szkolny 2024/2025 to szereg zmian. Nowości dotyczą nie tylko pracy nauczycieli, organizacji w placówkach edukacyjnych, ale również podstawy programowej. Czego mogą spodziewać się uczniowie? Ta informacja może ich bardzo pozytywnie zaskoczyć.
Na nowe zmiany odnośnie szkolnictwa muszą przygotować się zarówno rodzice, jak i uczniowie uczęszczający do klas I-III szkoły podstawowej oraz uczniowie klas IV-VIII oraz liceów ogólnokształcących i technikum.
Starsza grupa uczniów będzie zachwycona informacją, że zakres podstawy programowej zostanie ograniczony. To na pewno wywoła wiele uśmiechów na twarzach polskich nastolatków - będziemy spędzać mniej czasu w szkole.
Na jakie zmiany muszą przygotować się uczniowie?
O zmianach w zakresie nauczania ministra Barbara Nowacka wypowiadała się już w ubiegłym roku. Główna zmiana obejmie uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i wszystkich rodzajów szkół ponadpodstawowych - podstawa programowa zostanie ograniczona o ok. 20%.
Ministerstwo jest zdania, że to pomoże uczniom i nauczycielom w spokojniejszej i bardziej dogłębnej realizacji poruszanych tematów. Dzięki temu poziom kształcenia ma ulec wzrostowi - tak twierdzi Ministerstwo.
Zmiany w podstawie programowej obejmą następujące przedmioty:
W szkołach podstawowych w klasach IV-VIII: języka polskiego, języka obcego nowożytnego, języka łacińskiego, języka mniejszości narodowej lub etnicznej, języka regionalnego - kaszubskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, biologii, chemii, geografii, fizyki, informatyki.
W liceach ogólnokształcących i technikum: języka polskiego, języka obcego nowożytnego, języka łacińskiego, języka mniejszości narodowej lub etnicznej, języka regionalnego - kaszubskiego, historii, historii i teraźniejszości, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, biologii, chemii, geografii, fizyki, informatyki, filozofii, języka łacińskiego i kultury antycznej, historii muzyki, historii sztuki.
w szkołach branżowych I i II stopnia zakres treści nauczania zostanie zmieniony w przypadku języka polskiego, języka obcego nowożytnego, języka mniejszości narodowej lub etnicznej, języka regionalnego - kaszubskiego, historii, matematyki, biologii, chemii, geografii, fizyki oraz informatyki.
A co w klasach I-III?
Zmiany dosięgną także uczniów wczesnoszkolnych. Ich podstawa programowa zostanie z kolei uzupełniona o znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że nie będzie się to wiązało ze zmianami podręczników.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Gargamel80: Napisał postów [249], status [rozkręca się]
Ta dobra zmiana to wymazanie z historii polskich Bohaterów narodowych, obniżenie i tak już niskiego poziomu nauczania itd. itp., ale do zbierania szparagów nie trzeba więcej, fur Deutschland.