• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5824
  • Dodano: 2024-06-23 / 11:30
  • Komentarzy: 3

  Policyjna mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym- wakacje 2024

  To już 6. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024", który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

  Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

  Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Każdy punkt na mapie to ludzka tragedia. Nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, czy zlekceważenie senności i zmęczenia mogą prowadzić do katastrofalnych konsekwencji.

  Statystyki dotyczące wypadków w okresie wakacyjnym:

  Wszystkie wypadki: 6
  Ostatnia doba: 3
  Od początku wakacji: 3

  W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego ponownie włączyła się firma Screen Network S.A. Na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlana będzie mapa z aktualnymi danymi.

  Więcej szczegółów i aktualne dane znajdziesz na
  Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2024

  Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony. Przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego, dostosowujcie prędkość do warunków na drodze i nigdy nie prowadźcie pojazdu będąc zmęczeni lub pod wpływem alkoholu. Wasze bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze.


  Zobacz także: Wypadek śmiertelny między Grodźcem, a Ozimkiem. DK 46 zablokowana

  Śmiertelny wypadek w Dobrodzieniu. Nie żyje kierowca osobówki

  Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklistów pod Prudnikiem. Nie żyje jedna osoba

  Autostrada zablokowana w obu kierunkach. Śmiertelny wypadek na 229 km A4

  Kolejny śmiertelny wypadek w Brzegu. Kierowca auta dostawczego przejechał 70-latkę

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Archiwum)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-23 15:37:50 [31.60.91.*] id:1674227  
  liberty: Napisał postów [5364], status [Szycha] Reputacja
  Pamiętacie wypadek z ul budowlanych niedawno jak pijany 18 letni szoszon uciekał przed policją? To tak dla przypomnienia dla jednego lewackiego idioty który tu wczoraj na mnie ujadał jak napisałem że coraz więcej takich zdarzeń powodują w Polsce szoszony

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2024-06-24 06:24:49 [213.5.5.*] id:1674235  
  toomy: Napisał postów [398], status [wyjadacz] Reputacja
  NIEZAKWICZ SIE ZDYCHACZU
  2024-06-23 16:36:16 [31.22.102.*] id:1674228  
  24mikol: Napisał postów [1380], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ok, mamy taką mapę zdarzeń i na to nakładamy mapę gdzie zazwyczaj można spotkać kontrolę drogówki.... W sumie każdy może odpowiedzieć sobie czy stoją raczej w takich miejscach czy raczej gdzieś na obrzeżach miast, za ładnym zagajniczkiem drzew, w obszarze zabudowanym tylko z nazwy.

  Nick:
  Treść: