• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 9541
  • Dodano: 2024-06-16 / 16:18
  • Komentarzy: 0

  Obchody 79. Rocznicy Powstania Odry Opole: Odsłonięcie muralu i III Bieg Rocznicowy

  W dniach 15-16 czerwca Opole przeżywało wyjątkowe wydarzenie związane z 79. rocznicą powstania klubu piłkarskiego OKS Odra Opole. Klub, który został założony 16 czerwca 1945 roku, z tej okazji zorganizował liczne atrakcje dla sympatyków i kibiców.

  Obchody rozpoczęły się już dzień wcześniej, 15 czerwca, turniejem piłkarskim "Odra Business Cup" na stadionie przy ul. Oleskiej 51. Był to przedsmak głównych wydarzeń, które miały miejsce następnego dnia.

  Jednym z głównych punktów obchodów w dniu dzisiejszym było odsłonięcie muralu przy ul. Oleskiej 82, w pobliżu stadionu Odry i Stegu Areny. Mural ten, autorstwa artysty Macieja Świętego, upamiętnia legendarne postacie związane z Odrą Opole, w tym takie ikony jak Antoni Piechniczek, Wojciech Tyc i Józef Żymańczyk. Ich obecność podczas uroczystości dodała wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

  Wcześniej odbył się III Bieg Rocznicowy na dystansie 1945 metrów. W tym roku bieg odbył się w Parku na Osiedlu Armii Krajowej, dawnym ZWM-ie. Start miał miejsce o godzinie 11, co było zmianą w porównaniu do poprzednich lat, gdy bieg organizowano wieczorem. Bieg miał charakter towarzyski i przypominał piknik rodzinny. Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra", Albert Ogiolda, zaprosił wszystkich mieszkańców do udziału, podkreślając atmosferę wspólnej zabawy i integracji społeczności.

  Kulminacyjnym momentem obchodów była strefa kibica w Stegu Arenie, gdzie mieszkańcy Opola mogli wspólnie oglądać pierwszy mecz Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy 2024.

  Obchody 79. rocznicy powstania Odry Opole były wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło wielu mieszkańców i sympatyków klubu, przypominając o bogatej historii i tradycji jednego z najważniejszych klubów piłkarskich Opola.

  Zobacz galerię zdjęć z biegu: III Bieg Rocznicowy

  Zdjęcie (1/41)

  (Fot. Daggy)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".