• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 2020
  • Dodano: 2024-06-14 / 08:16
  • Komentarzy: 0

  Dziś rozpoczynają się Dni Opola

  (Fot. Archiwum)

  Dni Opola 2024 to już fakt. Rozpoczęte dziś święto miasta potrwa do niedzieli 16 czerwca. Największą atrakcją tegorocznych Dni Opola jest koncert Artura Rojka.

  Dni Opola, jak na taki rodzaj święta przypada, to moc atrakcji dla mieszkańców, ale i również gości przybyłych do miasta podczas miejskiego święta.

  Na opolan przez cały weekend czeka moc atrakcji, na terenie całego miasta. Będzie wiele okazji do koncertowania, tańczenia czy rozwoju przeróżnych umiejętności za sprawą szerokiej gamy warsztatów.

  A tak prezentuje się całościowy program na dziś:

  PARK PRZY MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY, UL. STRZELCÓW BYTOMSKICH 1
  15:00-19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI

  w programie: zjeżdżalnia i basen z kulkami oraz warsztaty artystyczne i inne atrakcje
  16:00-21:00 / WYSTĘPY I ZABAWY TANECZNE · w programie: Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA oraz grupy dziecięce z zespołów działających w MDK w Opolu/ uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA z Biłgoraja, Zespół Taneczny MDK Sieradz, Zespół Taneczny PECH, Zespół Taneczny Dance Girls z Białegostoku)

  PLAC WOLNOŚCI
  15:00-19:00 / PARK ZABAW DLA DZIECI · w programie: animacje, zabawy i warsztaty, szczudlarze, dmuchańce, fotobudka i inne atrakcje
  15:30-21:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Taneczny MDK Sieradz, Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS Biłgoraj, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA Biłgoraj, Zespół Taneczny Pech MDK Opole, Zespół Tańca Nowoczesnego ADENA MDK Opole, Zespół DANCE GIRLS z Białegostoku, Zespół Wokalny ZEFIR z Rybnika) / "To Muzyka" - Chór OPUS-owcy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu / "Piosenka jest dobra na wszystko" - widowisko muzyczne z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów, Studio EM z MDK w Opolu

  STAW ZAMKOWY
  16:00-21:00 / WYSTĘPY DZIECI I MŁODZIEŻY · w programie: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Opolu / Kwintet Eufoniowo-Tubowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Opolu / Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu / uczestnicy Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych OPOLE ARTIS (Zespół Taneczny PECH MDK Opole, Zespół Tańca Towarzyskiego IMPULS Biłgoraj, Zespół Tańca Nowoczesnego NOVA Biłgoraj) / "Witajcie w naszej bajce" - koncert Studio Piosenki METRO w Opolu / Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu

  NOWA WIEŚ KRÓLEWSKA
  15:30 / SPACER "ŚLADAMI HISTORII I NATURY NOWEJ WSI KRÓLEWSKIEJ" · zbiórka przed kościołem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (pl. Kościelny 1) / spotkanie tłumaczone na Polski Język Migowy / prowadzenie: Agnieszka Dela-Kropiowska

  MIEJSCE X · UL. SIENKIEWICZA 20 OFICYNA
  19:00 / WERNISAŻ PLAKATÓW "OPOLE - MOJE MIASTO" · wystawa odbywa się w ramach 15-lecia Stowarzyszenia Opolski Projektor Animacji Kulturalnych

  Filia Nr 2 MDK · UL. TARGOWA 12
  19:00 / DEBATA O PRZYSZŁOŚCI Z CYKLU ROZMOWY NA ROZDROŻU/prowadzenie : Sławomir Kuligowski

  MAŁY RYNEK
  20:00-0.00 / KLUBOWY MAŁY RYNEK · zagrają DJ Elber, Stahou, Daso, Orlov / po Klubowym Małym Rynku - After Party w Klubokawiarni OPO, ul. Krakowska 32

  AMFITEATR NCPP · UL. PIASTOWSKA 14A
  21:00 / KONCERT ARTUR ROJEK + GOŚCIE · bilety w cenie 49 zł, do nabycia na www.bilety.ncpp.opole.pl

  GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ · PL. TEATRALNY 12 + GALERIA ZPAP 1 PIĘTRO · UL. KRAKOWSKA 1
  11:00-19:00 / SALON WIOSENNY 2024 · coroczna, interdyscyplinarna wystawa środowiska artystycznego Opola

  Największą atrakcją Dni Opola jest koncert Artura Rojka, który zaplanowano na dziś, na godz. 21. Występ artysty odbędzie się w Opolskim Amfiteatrze. Niestety, bilety na ten koncert zostały już wyprzedane.

  Sobota i niedziela to kolejne dni zapełnione atrakcjami spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

  Sobota z pewnością będzie ciekawa dla opolan, ponieważ pod Solarisem od samego rana przez cały weekend będą trwały zmagania najlepszych strażaków z całej Polski w ramach Opole Toughest FireFigther. Jednakże kilkaset metrów od nich, bo przy Oleskiej 51, na stadionie miejskim odbywać będzie się również przez cały weekend turniej piłkarski Odra Business Cup, który jest organizowany w ramach 79 urodzin klubu OKS Odry Opole.

  Ważną informacją dla całych rodzin jest to, że zarówno na terenie stadionu, jak i podczas zawodów strażackich czynne będą ogromne pilniki rodzinne na których czekać będzie moc atrakcji dla najmłodszych. Mowa tutaj m.in. o dmuchańcach, bańkach, przeróżnych konkursach z nagrodami.

  Również w sobotę o godz. 19 na rynku odbędzie się koncert zatytułowany "40 lat z hakiem" Piotra Bukartyka.

  Na sobotę zaplanowano również biegi.

  O godz. 11 rozpocznie się II CHARYTATYWNY BIEG Z ŻONKILEM na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. O godz. 11 odbędzie się bieg na dystansie 5 km. Natomiast o godz. 12 odbędzie się bieg w formie Nordic Walking na dystansie 2,5 km. Tutaj już obowiązują zapisy oraz wpisowe w wysokości 40 zł.
  Natomiast dnia następnego w Parku na Osiedlu Armii Krajowej od godz. 11 odbywać się będzie bieg z okazji 79. urodzin Odry Opole organizowany tradycyjnie już przez Stowarzyszenie Sympatyków "Jedna Odra".

  A już o godz. 12 na opolskim rynku na chwilę powrócimy do klimatu sprzed dwóch tygodni, czyli klimatu festiwalowego. Wszystko za sprawą odsłonięcia kolejnej gwiazdy na Opolskiej Alei Gwiazd. W niedzielę do szanownego grona najlepszych polskich artystów dołączy Magda Umer.

  A już o godz. 14 oficjalnie zaprezentowany zostanie nowo powstały mural z okazji 79 urodzin klubu. W tym wielkoformatowym dziele ulicznej sztuki zamieszczono sylwetki legend opolskiego klubu piłkarskiego.

  Chwilę po odsłonięciu muralu obowiązkowo wszyscy muszą udać się do Stegu Arena gdzie czekać będzie Strefa Kibica w ramach której również przewidziano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych opolan, ale nie tylko najmłodszych.

  O godz. 18 Magda Umer zagra dla opolan w Muzeum Polskiej Piosenki. Na ten koncert bilety kosztują 40 zł i można zakupić je w kasach NCPP lub na ich stronie internetowej.

  Godzinę później, bo o 19 na rynku wystąpi Zespół TRĘ VOCI.

  Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".