• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 10536
  • Dodano: 2024-06-08 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Zwiedź Opole szlakiem miejskich murali

  Opole na murze - tak właśnie nazywa się profil facebookowy, który na co dzień promuje nasze miasto od innej strony niż te do których przyszło nam się już przyzwyczaić. Dzięki "Opole na murze" możemy zwiedzić miasto szlakiem murali.

  Opole znane jest z wielu pięknych zakątków, budynków czy legend sięgających czasów średniowiecza. Jednakże istnieje jeszcze jeden miejski szlak, który nie jest oczywisty, ale za to niezwykle atrakcyjny.

  Street Art, bo to do tego gatunku sztuki należy zaliczyć murale i graffiti. W naszym mieście jest wiele ulicznych dzieł sztuki zasługujących na naszą uwagę i bez wątpienia w wielu przypadkach podziw.

  Szlak opolskich murali wyznacza profil w jednym z profili społecznościowych pod nazwą Opole na murze. Dzięki ich publikacjom możemy poznać stolicę regionu z zupełnie innej strony.

  Choć w ostatnich latach i tak wielu mieszkańców zdążyło zapoznać się z tą formą sztuki za sprawą murali Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego czy Michała Bajora.

  Postanowiliśmy porozmawiać z autorami profilu.

  Skąd pomysł na taki, nie inny profil?

  - Staraliśmy się odróżnić zwykłe bazgranie po ścianach od "treści z przekazem" i okazało się, że w Opolu są dzieła sztuki z przekazem. Postanowiliśmy je odszukać i w nieprzetworzonej formie pokazać innym- okazuje się że jest ich całkiem sporo.

  Jak odnajdujecie wszystkie "uliczne dzieła sztuki"?

  - Murale znajdujemy sami podczas spacerów (ale nie głównymi traktami spacerowymi), znakomita część to zdjęcia podesłane od naszych czytelników za które jesteśmy wdzięczni.

  Który z opolskich murali jest Waszym ulubionym?

  - Wszystkie murale zasługują na wyróżnienie, każdy jest inny, tak jak autor który je tworzy. Niektóre są kontrowersyjne, jeszcze inne bardzo proste, ale przekazujące treści "w punkt". Myślę, że na to pytanie również chętnie odpowiedzą czytelnicy 24opole.

  Autorzy Opole na murze postanowili zachować anonimowość co całkowicie uszanowaliśmy.

  Specjalnie dla naszych czytelników udostępniamy szeroką galerię zdjęć opolskich murali.

  Wszystkie publikacje możecie na bieżąco obserwować bezpośrednio na stronie

  Zdjęcie (1/77)

  (Fot. Opole na murze)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".