• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 3492
  • Dodano: 2024-04-08 / 19:14
  • Komentarzy: 0

  Nocne poszukiwania zakończone odnalezieniem 42-latka

  (Fot. Pixabay)

  Policjanci z Dobrzenia Wielkiego i Opola, przy wsparciu strażaków i strażaków ochotników, prowadzili nocne poszukiwania za zaginionym 42-latkiem. Według zgłoszenia mężczyzna przebywał gdzieś w lesie w okolicach Świerkli. W działaniach wzięło udział łącznie 40 osób, dron z kamerą termowizyjną i quady. Mężczyzna został odnaleziony na drugi dzień rano przez policjantów z Dobrzenia Wielkiego i przekazany pod opiekę lekarską.

  7 kwietnia, przed godz. 22:00 opolska policja otrzymała informację o zaginięciu 42-latka. Zgłaszająca oświadczyła, że jej mąż już od godziny popołudniowych przebywał w lesie i z początku kobieta na własną rękę próbowała go szukać. W sytuacji, gdy zapadał zmrok, a kontakt z zaginionym się urwał, postanowiła poinformować służby. Według informacji, które przekazała, 42-latek ma znajdować się gdzieś w lesie niedaleko Świerkli. Może również znajdować się pod wpływem alkoholu i chcieć targnąć się na swoje życie. W tej sytuacji przystąpiliśmy do działań poszukiwawczych.

  Wspólnie z strażakami z Opola, strażakami - ochotnikami z Gosławic, Luboszyc oraz Sekcją Poszukiwawczo- Ratowniczą z Suchego Boru, przy wykorzystaniu drona i quadów, policjanci z Opola i Dobrzenia Wielkiego rozpoczęli poszukiwania. Łącznie w działaniach wzięło udział 40 osób.

  Działania poszukiwawcze zakończyły się dopiero na drugi dzień rano, gdzie około godz. 7:15, patrol z Dobrzenia Wielkiego zauważył 42-latka na leśnej drodze. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

  Pamiętajmy!

  Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".