• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 999
  • Dodano: 2024-03-11 / 14:35
  • Komentarzy: 0

  Ukradł buty i telefon podczas alkoholowej libacji - grozi mu do 5 lat więzienia

  (Fot. Pixabay)

  43-latek ukradł znajomemu telefon i markowe buty o łącznej wartości 1000 zł. Jak ustalili policjanci, mężczyźni wcześniej pili razem alkohol. Sprawca kradzieży dla niepoznaki zostawił skradziony telefon w domu innego kolegi, a buty sprzedał. Skradzione rzeczy trafiły z powrotem do właściciela. 43-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


  Mieszkaniec gminy Zawadzkie zaprosił do swojego mieszkania znajomego, z którym wspólnie spożywał alkohol. 43-latek wychodząc z biesiadowania wypiął należący do właściciela mieszkania telefon z ładowarki i schował do kieszeni. Jakby tego było mało skradł jeszcze nowe markowe buty. Straty jakie tym samym spowodował pokrzywdzony oszacował na kwotę blisko 1000 zł.

  Kiedy właściciel mieszkania zorientował się, że został okradziony zgłosił się do Komisariatu Policji w Zawadzkiem. Śledczy szybko ustalili sprawcę przestępstwa. Jak wynika z ich ustaleń 43-latek podrzucił skradziony telefon do mieszkania swojego kolegi, by nie zostać powiązany z popełnionym przestępstwem. Z kolei buty pochodzące z kradzieży sprzedał innemu koledze. Kryminalni odzyskali skradzione mienie, które wróciło do prawowitego właściciela.

  Teraz mieszkaniec gminy Zawadzkie odpowie za przestępstwo kradzieży. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  (źródło: strzelce-opolskie.policja.gov.pl)
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".