• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 7420
  • Dodano: 2024-02-29 / 15:19
  • Komentarzy: 2

  Koalicja Obywatelska przedstawiła listę kandydatów do Rady Miasta Opola

  Koalicja Obywatelska przedstawiła listę kandydatów do Rady Miasta Opola. Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek regionu, zaznaczył, że to najmocniejsza ekipa, jaką dotąd miała Koalicja Obywatelska.

  W trakcie prezentacji Kubalańca podkreślił, że lista jest zróżnicowana i reprezentuje różne środowiska społeczne. Wśród kandydatów znaleźli się zarówno przedstawiciele służby zdrowia, doświadczeni radni, jak i osoby zajmujące się biznesem czy edukacją.

  - Mamy osoby ze służby zdrowia, wspaniałych społeczników, osoby, które zajmują się biznesem, edukacją. Mamy wśród nas Panią profesor oraz doświadczonych pięciu radnych, którzy również postanowili ubiegać się o reelekcje- dodał wicemarszałek regionu.

  Prezydent Wiśniewski wyraził swoje zadowolenie z deklaracji wsparcia dla samorządu miasta, podkreślając, że istnieją kwestie, których nawet prezydent nie jest w stanie rozwiązać samodzielnie. W tym kontekście wyraził radość z perspektywy współpracy z Koalicją Obywatelską, nazywając ich przyjaciółmi, którzy pomogą w rozwiązaniu kluczowych problemów miasta.

  - Cieszę się ogromnie z deklaracji wsparcia dla samorządu miasta. Są takie sprawy, których nawet prezydent w mieście nie jest w stanie rozwiązać i cieszę się, że będę miał przyjaciół, którzy mi w tym będą chcieli pomóc. Pomóc przede wszystkim mieszkańcom, bo to chodzi o dobro całego miasta. W poprzedniej kadencji poprzedni rząd niekoniecznie zauważał Opole w takich kluczowych sprawach, które miały charakter regionalny - mówił prezydent, Arkadiusz Wiśniewski.

  Jednym z kluczowych obszarów, które prezydent wymienił, jest poprawa infrastruktury, takiej jak przeprawa przez Odrę czy przebudowa obwodnicy północnej. Ponadto, odniósł się do innych projektów wpisanych w porozumienie programowe, takich jak budowa szkoły specjalnej. Wspomniał, że prace nad tymi inwestycjami będą kontynuowane, a ich realizacja zależeć będzie od uzyskania środków zewnętrznych, zarówno europejskich, jak i rządowych.

  Przedstawiciele Koalicji Obywatelskie podpisali w tej sprawie porozumienie programowe z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim.

  - Dotrzymaliśmy słowa, wygraliśmy wybory. Koalicja 15 października dotrzymuje słowa, ale to nie koniec tej batalii o Polskę praworządną, o Polskę europejską, o Polskę samorządową. Bardzo ważne jest rozstrzygnięcie 7 kwietnia. Bardzo ważne jest to, czy ostatecznie odsuniemy PiS od władzy, odsuniemy populistów, odsuniemy zło. Dlatego tak ważna jest mobilizacja. Dlatego tak ważna jest współpraca. I o tą współpracę, i o tą mobilizację apeluję - podkreślał poseł na Sejm RP Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej.

  Zdjęcie (1/11)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-01 09:03:46 [91.236.172.*] id:1670469  
  Maksymilian077: Napisał postów [459], status [maniak] Reputacja
  Bezpartyjny Arkadiusz W. xD

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2024-03-01 12:16:30 [5.172.238.*] id:1670479  
  paleo: Napisał postów [294], status [maniak] Reputacja
  Klasyczny karierowicz.