• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1830
  • Dodano: 2024-02-28 / 12:27
  • Komentarzy: 0

  Drugi Tydzień Kobiet w Opolu: warsztaty i wykłady dla kobiet w każdym wieku

  Od 4 do 10 marca Opole ponownie stanie się miejscem ponad 50 różnorodnych wydarzeń, skierowanych do mieszkanek i mieszkańców miasta, ponieważ przed nami 2. Tydzień Kobiet.

  Organizowany przez Radę Kobiet, ten specjalny tydzień będzie okazją do integracji społeczności, zdobycia nowych umiejętności i inspirowania się historiami wyjątkowych kobiet. Program obejmuje koncerty, warsztaty kreatywne, wystawy, spotkania z autorkami, sztuki walki, biznesowy networking, kręgi kobiet, prelekcje, szkolenia zawodowe, zajęcia relaksacyjne, a także porady prawne, konsultacje psychologiczne i metamorfozy.

  Wśród licznych atrakcji, które czekają uczestniczki, znajdują się:

  - Zajęcia z wystąpień publicznych tylko dla pań organizowane przez opolski oddział Toastmasters International.
  - Spotkanie z autorką i wystawa zdjęć "Kobiety i wojna" ukraińskiej fotografki Oxany Chornej, która zaciągnęła się na ochotniczkę do wojska.
  - Szkolenie "Mama wraca do pracy" dla mam, które chcą powrócić na rynek pracy po przerwie.
  - Warsztat "Mój cykl, moja moc!" o kobiecym cyklu, pozwalający lepiej zrozumieć i wykorzystać go w życiu codziennym.
  - Prelekcja "Od czarownic do emancypantek - nieznane twarze kobiet śląskich" ukazująca historie nieznanych bohaterek z regionu.
  - Kobieca edycja StartUp Mixera, oferująca integrację, wymianę doświadczeń i prezentację lokalnych kobiecych start-upów.

  Część atrakcji będzie dostępna przez cały tydzień, w tym porady prawne, konsultacje kosmetyczne, zdrowotne i psychologiczne. Na wyjątkowe spotkania warto już teraz zarezerwować miejsce, ponieważ wiele z nich ma ograniczoną liczbę miejsc.

  Rada Kobiet w Opolu zaprasza również na specjalne spotkania z gośćmi, takie jak śniadanie obywatelskie z Janiną Ochojską, działaczką społeczną i europarlamentarzystką, oraz rozmowa o źródłach nadziei z filozofką Katarzyną Kasią i publicystą Grzegorzem Markowskim.

  Warto podkreślić, że Tydzień Kobiet w Opolu to nie tylko wydarzenie dla mieszkanek miasta. Partnerami wydarzenia są opolskie małe biznesy, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, ludzie nauki i jednostki publiczne, co podkreśla jego ogromny sukces i zdolność łączenia ludzi z różnych środowisk.

  Pełen program atrakcji oraz więcej informacji można znaleźć na fanpage Rad Kobiet w Opolu. Dla wszystkich kobiet czekających na te wyjątkowe spotkania, Drugi Tydzień Kobiet w Opolu to okazja do inspiracji, zdobywania nowych umiejętności i cieszenia się różnorodnością ofert przygotowanych specjalnie dla nich.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".