• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1539
  • Dodano: 2023-12-26 / 11:15
  • Komentarzy: 0

  Opolscy sportowcy docenieni

  (UMWO)

  94 medalistów Mistrzostw Polski, zasłużeni działacze i trenerzy ze środowiska sportowego naszego regionu zostali docenieni przez marszałka województwa opolskiego poprzez nagrody, wyróżnienia i odznaczenia podczas spotkania podsumowującego mijający, 2023 rok w sali Orła Białego.

  Wielkie osiągnięcia dla województwa opolskiego

  Sukcesy opolskich sportowców i 94 zdobyte medale Mistrzostw Polski to dla nich wielkie wyróżnienie, ale wyróżnienie także dla województwa opolskiego, o czym wspominał prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu Gerard Halama.

  - Spotykamy się z 94 medalistami Mistrzostw Polski. Wielkie osiągnięcia dla województwa opolskiego. Kolejną grupą, która została wyróżniona to sześć szkół wiejskich, które startowały przez cały rok w turniejach lekkiej atletyki, siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, czy piłki ręcznej. Na końcu wyróżniliśmy także pięciu zasłużonych nauczycieli wychowania fizycznego, którzy opuścili już mury szkół i są w tej chwili emerytami. To jest, jeszcze raz podkreślę, wielkie wyróżnienie dla tych wszystkich, ale także dla województwa opolskiego - podsumował Gerard Halama.

  Z kolei wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, który jest w naszym regionie odpowiedzialny za sport, cytował słowa naszego mistrza olimpijskiego Dawida Tomali, który po swoim ogromnym sukcesie mówił "Nie zostałbym mistrzem olimpijskim, gdyby nie stypendium marszałka i stypendium miasta, które pozwoliło mi trenować, a nie szukać pracy zawodowej".

  - Oczywiście to nie jest tak, że nasze pieniądze załatwiają wszystko, ale bez dotacji, przede wszystkim na działalność klubową i wsparcia sportowców stypendiami, czy też właśnie nagrodami, myślę, że byłoby im o wiele, wiele trudniej - tłumaczył Zbigniew Kubalańca.

  Podczas spotkania, którego organizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Opolskie Biuro Sportu działające przy Wojewódzkim Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu zostały wręczone listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe dla uzdolnionej sportowo młodzieży - medalistów Mistrzostw Polski.

  Uhonorowani nagrodami Marszałka Województwa Opolskiego zostali także trenerzy, działacze sportowi i zawodnicy, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy, którzy zdobyli w 2023 r. miejsca IV-VIII. Dodatkowo wręczono również puchary i statuetki, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne dla najlepszych w systemie sportu młodzieżowego i klasyfikacji medalowej.

  Wszystkim nagrodzonym przekazujemy raz jeszcze ogromne gratulacje i życzymy Wam, aby nadchodzący 2024 rok był tak dobry jak mijający, a nawet i lepszy!

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".