• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1594
  • Dodano: 2023-11-16 / 13:11
  • Komentarzy: 1

  Przegubowy autobus elektryczny już niedługo na ulicach Opola

  (Fot. MZK Opole)

  Ma 18 metrów i za kilka tygodni wyjedzie na ulice miasta. Pierwszy przegubowy autobus elektryczny przyjechał do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.  Nowe autobusy elektryczne zostały dostarczone przez firmę Solaris. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych, a łączny koszt projektu opiewa na 32 miliony złotych.

  - Pojazd może pomieścić maksymalnie około 120 osób. Jest wyposażony między innymi w asystenta aktywnego hamowania, asystenta kontroli prawej strony, a także w system neutralizujący wirusy i bakterie. Dzięki systemowi mikroorganizmy nie mają szans w systemie wentylacji i klimatyzacji nowych autobusów, co przekłada się na podniesienie standardów higieny w komunikacji publicznej.- informuje MZK Opole.

  Autobus został zakupiony w ramach projektu realizowanego przez Miejski Zakład Komunikacyjny. W jego ramach do Opola trafi łącznie 8 nowych "elektryków" (siedem z nich już jest w zajezdni). Po rejestracjach i ostatecznych odbiorach wyjadą one na ulice Opola. Pojazdy będą obsługiwały trasy linii: 5, 9 i 13.

  Nowe autobusy nie tylko przyczynią się do redukcji emisji, ale także zapewnią pasażerom wyjątkowy komfort podróży, a to za sprawą najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-16 13:16:32 [62.87.183.*] id:1667128  
  Krzycho: Napisał postów [5127], status [VIP] Reputacja
  Miejmy nadzieję, że w Opolu się sprawdzą bo podobno w Gdańsku totalny niewypał.

  Nick:
  Treść: