Opole jest kolejnym miastem, do którego po raz pierwszy zawitały Igrzyska bez barier. Na dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z całej Polski czekają nowe wyzwania i dyscypliny, które wykonują sumiennie pod okiem swoich opiekunów od wtorku 7 listopada.
To już siódma edycja niezwykłego projektu w Polsce. Trwająca odsłona imprezy skierowana jest do dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2005-2007. Swoją reprezentację (6 uczestników + 2 opiekunów) mogła zgłosić każda szkoła, ośrodek lub klub.
- Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przygotowano zawody podzielone na 3 bloki. Pierwszy z nich to bieg na orientację/gra miejska. Na reprezentacje szkolne/ośrodków/klubowe czekać będzie gra terenowa składająca się z kilku stacji sportowych. Aby ją ukończyć, wszystkie punkty na mapie winny zostać zaliczone. Stacje znajdować się będą między innymi na Toyota Parku, Wieży Piastowskiej, Politechnice Opolskiej czy na górce Śmierci - mówi Tomasz Wróbel, koordynator wydarzenia, Prezes AZS Politechniki Opolskiej.
W środę (dziś) przed niepełnosprawną młodzieżą wyścigi indywidualne. - Na każdego uczestnika czekać będzie bieg z przeszkodami na dmuchańcach umieszczonych w Stegu Arenie. Przebycie toru wymagać będzie sporo wysiłku, jednak obfitować będzie w mnóstwo uśmiechu i zabawy. W ostatnim bloku zabezpieczono aktywność drużynową - usportowione dwa ognie. W trakcie całych zawodów uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocniczego sprzętu oraz wspierać się obecnością doświadczonych instruktorów - słyszymy.
Zakończenie zmagań jest przewidziane w środę około 16.00 na Stegu Arenie.