• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 722
    • Dodano: 2025-05-17 / 16:15
    • Komentarzy: 2

    Opole w rytmie życzliwości. Przyznano nagrody za działania na rzecz dostępności

    W Opolu po raz kolejny doceniono tych, którzy realnie wpływają na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami. W ramach konkursu "Opole w rytmie życzliwości - bez barier imienia Adama Pieszczuka" wyróżniono instytucje, firmy i osoby zaangażowane w budowanie dostępnej i otwartej przestrzeni miejskiej.

    Patronem konkursu jest Adam Pieszczuk, zmarły radny miejski, który przez lata z ogromnym zaangażowaniem działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jego dorobek społeczny stał się inspiracją do promowania idei miasta bez barier.

    W tegorocznej edycji nagrody trafiły do siedmiu podmiotów, które szczególnie wyróżniły się swoimi działaniami:
    - Politechniki Opolskiej,
    - Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej,
    - Muzeum Polskiej Piosenki,
    - Narodowego Centrum Polskiej Piosenki,
    - Centrum Zdrowia w Opolu,
    - smażalni ryb "Sola",
    - Centrum Usług Publicznych.


    Jednym z wyróżnionych miejsc jest Muzeum Polskiej Piosenki, które od początku swojej działalności uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami. - Jeszcze zanim powstała nasza stała ekspozycja, organizowaliśmy warsztaty i spektakle dla osób niewidomych i niedowidzących - przypomina dyrektor muzeum Jarosław Wasik, wskazując na współpracę z Fundacją Siódmy Zmysł.

    Miasto Opole nie ukrywa, że chce kontynuować ten kierunek i rozwijać politykę równości oraz dostępności. Konkurs imienia Adama Pieszczuka to symboliczny, ale ważny element tej misji - przypomnienie, że miasto przyjazne to miasto otwarte dla wszystkich, niezależnie od sprawności, wieku czy sytuacji życiowej.

    Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w klubokawiarni OPO, a wydarzenie o część artystyczną urozmaicił zespół wokalny seniorów z Opola.

    Zdjęcie (1/11)

    (Fot. Woytazz)

    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    UWAGA!

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów oraz podawanie do wiadomości publicznej wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyniku wyborów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej lub wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyniku wyborów może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł.

    Podstawa prawna:
    (Art. 76b, 76c i 77 Ustawy o wyborze prezydenta RP)

    W okresie ciszy wyborczej wpisy mogą być publikowane z opóźnieniem.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2025-05-17 19:48:20 [192.168.32.*] id:1681672  
    PieseczekPutina: Napisał postów [22], status [nowy] Reputacja
    Trzeba jeszcze dodać, że około +93% Polaków to osoby niiepełnoosprawne mentalnie i to w tę właśnie OGROMNĄ grupę Polaków powinny celoać projekty poprawiające jakość ich życia.Bo ich niepełnosprawność od wieków skutecznie rujnuje jakość życia całego narodu.A idą NOVE czasy i ta jakość życia zapewne znacząco się obniży.I to dla całej tej masy +93% Polaków, którzy są ludzmi NIEPEŁNOSPPRAWNYMI mentalnie :-)

    Nick:
    Treść:
    2025-05-17 19:47:26 [192.168.32.*] id:1681671  
    PieseczekPutina: Napisał postów [22], status [nowy] Reputacja
    Chciałbym przypomnieć, że niepełnosprawność to nie tylko ciało. To też umysł.Szacunkowe dane: Z ogólnej liczby osób z niepełnosprawnościami (ok. 4,7?5,4 mln), osoby z zaburzeniami psychicznymi i intelektualnymi stanowią szacunkowo 1?1,5 mln, reszta to głównie niepełnosprawności fizyczne, sensoryczne lub neurologiczne.Według danych ZUS z 2023 roku, wśród osób z orzeczoną niezdolnością do pracy ok. 30% przypadków dotyczyło chorób psychicznych.

    Nick:
    Treść:
    ,
    reklama

    Najczęściej czytane

    Powiązane materiały

    Polub nas!

    Chmura tagów

    Ogłoszenia