• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1419
  • Dodano: 2023-10-10 / 13:25
  • Komentarzy: 2

  Nie oddawaj pieniędzy oszustom - 77 letnia mieszkanka Olesna straciła ponad 20 000 euro

  (Fot. Opolska Policja)

  W ubiegły piątek policjanci z Olesna otrzymali 4 zgłoszenia o próbach oszustwa metodą " na wnuczka" , niestety jedna z osób dała się oszukać i przekazała przestępcom swoje oszczędności. Dlatego stale przypominamy o tym, że nie warto wierzyć każdemu, kto przez telefon podaje się np. za wnuczka czy policjanta. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

  Podczas próby wyłudzenia pieniędzy metodą "na wnuczka" sprawcy wzbudzają silne emocje, wywierają presję czasu i podają się za członków bliskiej rodziny. Bardzo często zmieniają głos udając chorego lub płaczą. Zazwyczaj informują osoby starsze o tym, że potrzebują dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym do jakiego doprowadzali. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną aby przekazała pieniądze "zaufanej osobie" w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Oszuści następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez swoich oszczędności.

  W ubiegły piątek do 77 letniej mieszkanki Olesna zadzwonił telefon ( stacjonarny), rozmówczyni przedstawiła się jako córka, która jest sprawcą wypadku i natychmiast potrzebuje pieniądze. Dzwoniąca cały czas trzymała swoją ofiarę na linii. W efekcie mieszkanka Olesna przekazała nieznanemu mężczyźnie kopertę z pieniędzmi - straciła swoje oszczędności ( ponad 20 000 euro).

  Przestrzegamy przed tymi, którzy podają się za policjanta, wnuczka czy też funkcjonariusza CBŚP. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią z żądaniem wypłaty bądź przekazania pieniędzy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, rozłączmy rozmowę i skontaktujmy się bezpośrednio z rodziną. Zawsze o naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer 112.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-10-11 09:17:00 [188.146.108.*] id:1665517  
  Samiec: Napisał postów [261], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Miejsce takich oszustów jest w dole z wapnem i kulą w głowie.

  Nick:
  Treść:
  2023-10-10 18:19:30 [95.115.4.*] id:1665500  
  Jerry: Napisał postów [4716], status [VIP] Reputacja
  Brawo dla tej pani za głupotę.

  Nick:
  Treść: