• Dodano: 2023-09-27 / 18:47
    • Komentarzy: 5

Odra Opole odpadła z Fortuna Pucharu Polski

Do następnej rundy z tej konfrontacji przeszła Stal Mielec.

Krótko trwała pucharowa przygoda Odry Opole. Już w pierwszej rundzie podopieczni Adama Noconia musieli uznać wyższość rywala - ekstraklasowej Stali Mielec.

Kibice nie zdążyli dobrze się rozsiąść, a już było 0:1. Dominika Kalinowskiego pokonał Kai Meriluoto. Gospodarze nie forsowali tempa, by poszukać wyrównania i po kolejnym pół godziny było już 0:2, a "swojaka" wpakował Dawid Czapliński i w przerwie piłkarzy Odry mieli o czym myśleć.

Kwadrans odpoczynku wpłynął na nich pozytywnie, gdyż już w 55 minucie Borja Galan głową pokonał golkipera rywali. Konrad Jałocha w drugich czterdziestu pięćdziesięciu minutach miała sporo roboty. Wybronił między innymi strzał Jakuba Szreka, czy też nowo pozyskanego Maksymiliana Hebela i pomógł dowieźć zwycięstwo Stali przy Oleskiej w Opolu.

Drugi przedstawiciel Opolszczyzny - Stal Brzeg - zameldował się za to w kolejnej fazie bez żadnych problemów. W pierwszej rundzie pewnie pokonali u siebie Unię Skierniewice 4:0. Bohaterem brzeżan został Maksymilian Podgórski, który ustrzelił hattricka. Do zwycięstwa swoją cegiełkę dołożył także Michał Sypek.

Wyniki przedstawicieli Opolszczyzny w Fortuna Pucharze Polski.

Odra Opole - Stal Mielec 1:2