• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2573
  • Dodano: 2023-09-27 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  20. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

  (Fot. Organizator)

  Pierwsze wydarzenia związane z Dniami Kultury Niemieckiej odbędą się już w poniedziałek, 2 października. Zainaugurują cykl wydarzeń kulturalnych, którego celem jest integracja i wzmocnienie kultury i języka niemieckiego na terenie Śląska Opolskiego oraz przybliżenie niemieckiej kultury mieszkańcom woj. Opolskiego. Od 2004 roku Dni Kultury Niemieckiej są nieodłączną częścią naszego regionu.

  W ramach projektu, wiele opolskich instytucji kulturalnych i organizacji mniejszości niemieckiej, takich jak Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Biblioteka Austriacka, Filharmonia Opolska, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, Polsko-Niemiecka Biblioteka Caritas oraz Instytut Stosunków Zagranicznych (IFA) ze Stuttgartu, przygotowuje wiele ciekawych wydarzeń.

  W programie Dni Kultury Niemieckiej znajdują się koncerty, wystawy, wykłady, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, warsztaty i wiele innych atrakcji. Wszystkie te wydarzenia przyciągają uczestników w różnym wieku - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

  - Już od 20 lat przybliżamy kulturę niemiecką mieszkańcom naszego regionu. Bogaty program Dni Kultury Niemieckiej zawiera wydarzenia dedykowane starszemu jak i młodszemu pokoleniu, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi Przewodniczący TSKN na Śląsku Opolskim, Rafał Bartek. Cieszy mnie osobiście to, że to jubileuszowy rok, w którym z tyloma partnerami, nie wywodzącymi się tylko z Mniejszości Niemieckiej, możemy wspólnie upowszechniać kulturę niemiecką. To ogromna wartość dla naszej społeczności, ale też wartość dodana tego regionu.

  W programie tegorocznych Dni Kultury znajdziemy jeszcze m.in. koncerty: Piotra Lempy, Oskara Koziołka -Goetz czy pianisty Johannesa von Ballestrema, wystawy: Spojrzenie przez otwarte okna na młodą literaturę niemieckojęzyczną w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, czy Animalium. Inspirowane twórczością Wilhelma Kuhnerta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu czy Oprowadzanie kuratorskie po stałej wystawie historycznej Opole Gród Miasto - stolica regionu w Muzeum Śląska Opolskiego.

  Dzięki Dniom Kultury Niemieckiej, mieszkańcy województwa opolskiego i liczni goście będą mieli okazję docenić niemieckie dziedzictwo tego regionu i ujrzeć je jako element bogatego i różnorodnego krajobrazu Śląska Opolskiego.

  Szczegółowy program znajduje się po linkiem 20. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".