• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2258
  • Dodano: 2023-09-27 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  20. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

  (Fot. Organizator)

  Pierwsze wydarzenia związane z Dniami Kultury Niemieckiej odbędą się już w poniedziałek, 2 października. Zainaugurują cykl wydarzeń kulturalnych, którego celem jest integracja i wzmocnienie kultury i języka niemieckiego na terenie Śląska Opolskiego oraz przybliżenie niemieckiej kultury mieszkańcom woj. Opolskiego. Od 2004 roku Dni Kultury Niemieckiej są nieodłączną częścią naszego regionu.

  W ramach projektu, wiele opolskich instytucji kulturalnych i organizacji mniejszości niemieckiej, takich jak Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Biblioteka Austriacka, Filharmonia Opolska, Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, Polsko-Niemiecka Biblioteka Caritas oraz Instytut Stosunków Zagranicznych (IFA) ze Stuttgartu, przygotowuje wiele ciekawych wydarzeń.

  W programie Dni Kultury Niemieckiej znajdują się koncerty, wystawy, wykłady, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, warsztaty i wiele innych atrakcji. Wszystkie te wydarzenia przyciągają uczestników w różnym wieku - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

  - Już od 20 lat przybliżamy kulturę niemiecką mieszkańcom naszego regionu. Bogaty program Dni Kultury Niemieckiej zawiera wydarzenia dedykowane starszemu jak i młodszemu pokoleniu, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi Przewodniczący TSKN na Śląsku Opolskim, Rafał Bartek. Cieszy mnie osobiście to, że to jubileuszowy rok, w którym z tyloma partnerami, nie wywodzącymi się tylko z Mniejszości Niemieckiej, możemy wspólnie upowszechniać kulturę niemiecką. To ogromna wartość dla naszej społeczności, ale też wartość dodana tego regionu.

  W programie tegorocznych Dni Kultury znajdziemy jeszcze m.in. koncerty: Piotra Lempy, Oskara Koziołka -Goetz czy pianisty Johannesa von Ballestrema, wystawy: Spojrzenie przez otwarte okna na młodą literaturę niemieckojęzyczną w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, czy Animalium. Inspirowane twórczością Wilhelma Kuhnerta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu czy Oprowadzanie kuratorskie po stałej wystawie historycznej Opole Gród Miasto - stolica regionu w Muzeum Śląska Opolskiego.

  Dzięki Dniom Kultury Niemieckiej, mieszkańcy województwa opolskiego i liczni goście będą mieli okazję docenić niemieckie dziedzictwo tego regionu i ujrzeć je jako element bogatego i różnorodnego krajobrazu Śląska Opolskiego.

  Szczegółowy program znajduje się po linkiem 20. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".