• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 779
  • Dodano: 2023-09-19 / 14:52
  • Komentarzy: 0

  III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023

  Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski organizuje po raz trzeci Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023. Koncert finałowy już jutro o godzinie 17:00 w Filharmonii Opolskiej

  Do Przeglądu zgłosiło się 51 osób niewidomych i słabo widzących z terenu całej Polski. Spośród nadesłanych zgłoszeń, do koncertu zostało wybranych 15 wykonawców (wokalistek/wokalistów), których wyłoniła profesjonalna Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora z grona pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Nadesłane nagrania wyróżniły się wysokim i bardzo wysokim poziomem artystycznym, co dowodzi, że muzyczna pasja i determinacja nie znają żadnych ograniczeń.

  Koncert finałowy III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Wydarzenie to zaplanowano na 20 września br., rozpoczynając o godzinie 17:00, a zakończy się o godzinie 20:00. Dla wszystkich miłośników muzyki i kultury, wstęp jest wolny, co sprawia, że każdy będzie mógł wspólnie cieszyć się muzycznymi dokonaniami uczestników.

  Jury, które zostanie powołane do oceny talentów podczas koncertu finałowego, to prawdziwa elita branży muzycznej. W jego składzie znajdą się takie osobistości jak:

  Elżbieta Zapendowska - ceniona krytyk muzyczna, specjalistka od emisji głosu i znana osobowość telewizyjna. Przez wiele lat była związana zawodowo z Wojewódzkim Domem Kultury w Opolu, gdzie dzieliła się swoją wiedzą i pasją muzyczną.

  Marek Piekarczyk - niekwestionowana legenda polskiego rocka oraz frontman legendarnej grupy TSA. Jego autorytet w świecie muzyki jest niezaprzeczalny.

  Jarosław Wasik - utalentowany piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektora Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, co czyni go ekspertem w dziedzinie muzycznej kultury.

  Przemysław Neumann - dr hab., profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego zaangażowanie jako dyrektora Filharmonii Opolskiej od września 2015 roku przyczyniło się do rozwoju muzycznej sceny Opola.

  Podczas koncertu finałowego Jury wyłoni trzech szczęśliwych laureatów, którzy otrzymają cenne nagrody finansowe i rzeczowe za swoje wyjątkowe talenty. Przewidziane są również trzy równorzędne wyróżnienia finansowe oraz wiele innych nagród, które docenią zaangażowanie i wysiłek uczestników.

  Zobacz relację z ubiegłorocznego koncertu:
  Finałowy koncert Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych drogą do spełnienia marzeń

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".