• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2736
  • Dodano: 2021-09-22 / 15:16
  • Komentarzy: 0

  Finałowy koncert Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych drogą do spełnienia marzeń

  21 września br. odbył się finałowy koncert II Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych. Spośród grupy 34 osób niewidomych i słabo widzących z całej Polski zostało wybranych 15 wykonawców, którzy wystąpili w Filharmonii Opolskiej z towarzyszeniem Filharmoników Opolskich.

  Uczestnicy II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych nie bali się sięgnąć po własne marzenia i zaprezentowali swój talent podczas finałowego koncertu. Jury w składzie: Renata Przemyk, Przemysław Neumann i Jarosław Wasik wyłoniło trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na piątym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (Lions World Song Festival for the Blind).

  Konkurs zwyciężyła brzeżanka Anna Wereszczyńska z piosenką własnej kompozycji "Gdybym mogła".
  - Mądra, dojrzała, przezdolna wykonawczo, ale też twórczo, dla mnie gotowa po prostu na scenę-tak o zwyciężczyni pierwszej nagrody mówiła przewodnicząca jury- Renata Przemyk.

  Drugie miejsce zajęła Patrycja Malinowska, a trzecie miejsce przypadło Patrycji Baczyńskiej. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Maciejuniec.

  Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek niewidomych Okręg Opolski.

  Zdjęcie (1/30)

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".