• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2399
  • Dodano: 2023-09-18 / 14:18
  • Komentarzy: 1

  Kierował lokomotywą ciągnącą wagony towarowe mając 2,11 promila

  (Fot. KPP Nysa)

  Policjanci z nyskiej drogówki interweniowali wobec maszynisty, który kierował lokomotywą ciągnącą wagony towarowe mając 2,11 promila. Teraz za swoje zachowanie 43-latek odpowie przed sądem.

  W sobotę (16 września) po godzinie 23:30 oficer dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący składem maszynista jest pod działaniem alkoholu. Mundurowy natychmiast na miejsce skierował załogę z Wydziału Ruchu Drogowego. Tam pracownicy SOK, wskazali skład, gdzie miał znajdować się nietrzeźwy maszynista. Kierujący składem na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg pieszo i doprowadzili do zatrzymania mężczyzny.

  Okazało się, że lokomotywą ciągnącą wagony towarowe kierował 43-latek. Podczas rozmowy policjanci poczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało, że maszynista miał 2,11 promila alkoholu.

  Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-18 16:39:47 [188.146.106.*] id:1664613  
  neon: Napisał postów [2601], status [Szycha] Reputacja
  Ani to kierowanie,ani to lokomotywa!

  Nick:
  Treść: