• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 8674
  • Dodano: 2023-09-18 / 09:02
  • Komentarzy: 0

  Przedszkole na Krapkowickiej gotowe! Rodzice nie mogą się doczekać otwarcia

  To już drugie przedszkole dla ponad setki dzieci, które buduje miasto. Pierwsze otwarto jesienią przy ulicy Tarnopolskiej. Przedszkole nr 63 to duży kompleks liczący 1110 metrów kwadratowych, w którym duży nacisk położono na wspomaganie wczesnego rozwoju dzieci. W obiekcie zorganizowane zostały dwa oddziały integracyjne: pierwszy dla dzieci 3-4 letnich, drugi dla 5-6 latków.


  Większość dzieci już ma zapewnione miejsce w nowo ukończonym przedszkolu przy ul. Krapkowickiej w Opolu. To nowoczesna i ekologiczna placówka, która jest gotowa przyjąć swoich małych podopiecznych. Prace budowlane postępowały zgodnie z harmonogramem, a wiadomo, że przedszkolaki rozpoczną przygodę w nowym przedszkolu jeszcze tej jesieni.

  Nowe przedszkole przy ulicy Krapkowickiej jest identyczne w swoim standardzie do placówki otwartej niedawno przy ulicy Tarnopolskiej. Budynek przedszkola przy Krapkowickiej ma imponującą powierzchnię 1110 metrów kwadratowych. To przedszkole o charakterze integracyjnym i ekologicznym, gdzie duży nacisk położono na zastosowanie paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. To nie tylko rozwiązania przyjazne dla środowiska, ale także ekonomiczne, które pomogą obniżyć koszty eksploatacji budynku.

  Budowę przedszkola przy ulicy Krapkowickiej wsparła fundacja Leroy Merlin kwotą 8 milionów złotych. Decyzja o wsparciu wynika z przekonania, że to nie tylko placówka dla dzieci z Opola, ale także dla tych, które przybyły do miasta z Ukrainy. Fundacja była również zauroczona projektem o charakterze ekologicznym oraz zaangażowaniem miasta w tę inicjatywę.

  W nowym obiekcie zostaną utworzone dwa oddziały integracyjne: pierwszy dla dzieci w wieku 3-4 lat, a drugi dla 5-6 latków. Łącznie przedszkole przyjmie 120 dzieci. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku.

  Urząd Miasta Opola poinformował podczas lipcowej sesji Rady Miasta, że większość miejsc dla dzieci jest już "zajęta". Urząd Miasta jest przekonany, że przedszkole rozpocznie działalność zgodnie z planem w listopadzie.

  Zdjęcie (1/15)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".