• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 5520
  • Dodano: 2023-07-03 / 18:11
  • Komentarzy: 2

  Skrzynia pieniędzy pod drzwiami domu dziecka. Kto jest hojnym darczyńcą?

  (Fot. Krosno112)

  Ktoś podrzucił skrzynię z pieniędzmi przed domem dziecka - ta wiadomość obiegła Polskę. Po jej otwarciu okazało się, że - oprócz pokaźniej kwoty - są w niej także słodycze.

  Sobotni ranek 1 lipca. Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem (gmina Jedlicze). Około godziny 7 dyżurujący wychowawca widzi osobę z sylwetki przypominającą mężczyznę. Przed drzwiami placówki zostawia dużą, metalową skrzynię. Wychodzi, żeby nawiązać z nią kontakt. Tajemniczy darczyńca odchodzi bez słowa.

  Proszę się nie bać

  Metalowa skrzynia była zabezpieczona grubym łańcuchem i kłódką z szyfrem. Na niej leżała kartka z napisem: "Proszę się nie bać. Paczka to darowizna. Nic groźnego".

  Choć scena wyglądała niczym z filmu lub powieści, wzbudziła jednak uzasadniony niepokój. Ze względów bezpieczeństwa wychowawca od razu powiadomił dyrekcję placówki i policję.

  Telefon do redakcji

  W tym czasie tajemniczy mężczyzna skontaktował się z redakcją Krosno112. Opowiedział, co się stało, i podał kod do kłódki. Składał się z czterech cyfr: 7777.

  - Choć akcja wydawała się bardzo dziwna, zatelefonowałem do dyrektorki placówki.

  Potwierdziła, że faktycznie pod drzwi Domu Dziecka ktoś podrzucił skrzynię - relacjonuje Marcin Mikosz, szef redakcji.

  100 tysięcy złotych

  Wezwani policjanci po przyjeździe na miejsce zbadali skrzynię. Przekazany telefonicznie kod był prawidłowy. Po jej otwarciu okazało się, że skrzynia po brzegi jest wypełniona słodyczami i banknotami. W sumie było to 100 tysięcy złotych.

  Na razie nie wiadomo, kto jest hojnym darczyńcą. Pieniądze trafiły w depozyt policji, a dyrekcja placówki powiadomiła o niezwykłej sytuacji przełożonych.

  Na razie pieniądze leżą w bezpiecznym miejscu. Na pewno jednak zostaną wydane na potrzeby Domu Dziecka.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-07-04 16:03:36 [188.146.110.*] id:1661720  
  Mario-Opole: Napisał postów [1378], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ja pierdziele co za patologia. Teraz będą dochodzić kto co i jak... jak by to było potrzebne komu kolwiek

  Nick:
  Treść:
  2023-07-04 04:01:57 [62.216.201.*] id:1661692  
  hulk1973: Napisał postów [209], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Czy to takie ważne kto to dał ,ważne że pomogą domu dziecka ,może ten ktoś wychował się w domu dziecka a teraz rola się odwróciła i jest bogaty i chce się odwdzięczyć i chce zostać anonimowy

  Nick:
  Treść: