• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6983
  • Dodano: 2023-06-19 / 17:26
  • Komentarzy: 0

  Tour de Pologne znów w Opolu. Kolarze będą mieli odcinkową metę w naszym mieście

  (Fot. UM Opole)

  Rok 2023 w Opolu zdecydowanie należy do wielu jubileuszy, a kolejnym z nich będzie 80. wyścig Tour de Pologne. Nasze miasto będzie metą 4 odcinka wyścigu.


  W Opolu podano szczegóły przejazdu czwartego etapu i organizacji tego wydarzenia w naszym mieście. Prestiżowy wyścig kolarski dosięgnie Opolszczyzny po raz kolejny. W Opolu uczestników na mecie zobaczymy 1 sierpnia, a meta zlokalizowana zostanie na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej. To trzeci raz w ciągu 80 edycji wyścigu, kiedy Opole ma szansę być metą jednego z odcinków.

  Ulica Ozimska będzie zamknięta cały dzień 1 sierpnia. Przejazd kolarzy planowany jest na godziny popołudniowe.

  - W Opolu będzie dużo atrakcji związanych z tym finiszem, ale także utrudnienia dla kierowców z czego się bardzo cieszymy, bo czasem warto jednak postawić na coś innego, niż auto. Ta meta to efekt naszej współpracy z organizatorem, który już w poniedziałek wieczorem w szczegółach przedstawi plan trasy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  Do Opola zawodnicy Tour de Pologne wjadą od strony Metalchemu. Przejadą przez dzielnicę Groszowice, a następnie wiaduktem Żołnierzy Wyklętych, by z ulicy Reymonta skręcić w prawo i finiszować na styku Ozimskiej i Plebiscytowej. - Całe wydarzenie towarzyszące temu etapowi będzie zlokalizowane na Placu Jana Pawła II. Takie święto zdarza się rzadko, to wyróżnienie dla Opola. Warto sobie tego dnia przypomnieć, że można się przemieszczać inaczej niż tylko samochodem. O dokładnych trudnościach będziemy na bieżąco informować. - dodaje Marcin Sabat, dyrektor MOSIR Opole.

  - Współpraca z organizatorem Tour de Pologne układa się znakomicie. To zawsze są bardzo duże emocje - podkreśla Przemysław Zych, wiceprezydent miasta Opola.

  Koszt ze strony miasta to około 100 tysięcy złotych, dodatkowo niemal drugie tyle, to koszty organizacyjne. - To dobra promocja dla miasta, bo to jeden z najważniejszych wyścigów w Europie - podkreśla prezydent Opola.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".