• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 6311
  • Dodano: 2023-06-18 / 08:00
  • Komentarzy: 1

  Król fotoradarów stoi w... Wiemy, który łapie najwięcej kierowców

  (Fot. Canrad)

  W tym roku fotoradary zainstalowane przy polskich drogach zarejestrowały już pond 300 tysięcy wykroczeń. Wiadomo, które z urządzeń robi zdjęcia najczęściej.

  Generalny Inspektorat Transportu Drogowego, a ściślej - jego jednostka Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (Canard) - nadzoruje pracę 520 fotoradarów. Kolejne są już montowane. W tym roku zostanie zainstalowanych 147 nowych plus przybędzie 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości.

  To - przypomnijmy - bramki umieszczone na początku i końcu odcinka drogi. Te właśnie bramki śledzą pojazd i wyliczają prędkość, z jaką się poruszał na danym odcinku.

  Król fotoradarów

  Przez pierwsze 5 miesięcy tego roku fotoradary OPP zarejestrowały 301 tys. wykroczeń drogowych. To o prawie 30 procent mniej niż w tym samym okresie 2022. Można się domyślać, że jest to efekt zaostrzonych przepisów drogowych i surowszego taryfikatora mandatów.

  - Najbardziej zapracowanym fotoradarem w Polsce, od stycznia do końca maja tego roku, było urządzenie zlokalizowane przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie, które zarejestrowało ponad 4800 przekroczeń prędkości - powiedziała serwisowi dziennik.pl Monika Niżniak, rzeczniczka GITD.

  Ale to nie w Warszawie namierzono króla piratów drogowych, Stało się to na Lubelszczyźnie w miejscowości Łopiennik Górny. Urządzenie w terenie zabudowanym zarejestrowało kierowcę, który jechał z prędkością 147 km/h, o 97 km/h za dużo.

  Z kolei urządzenie w miejscowości Wojszyce (woj. łódzkie) w terenie zabudowanym "złapało" kierowcę jadącego 143 km/h.

  "Przy czym okazuje się, że spada skala przekroczeń prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Od początku roku do końca maja urządzenia systemu fotoradarowego CANARD ujawniły ok. 1060 takich przypadków, to o ponad 30 proc. mniej niż rok temu" - czytamy.

  Odcinkowy pomiar też łapie

  Przyjrzyjmy się danym z Odcinkowych Pomiarach Prędkości. W tym przypadku najwięcej naruszeń przepisów zarejestrował system zamontowany w tunelu (S7) na zakopiance na odcinku Skomielna Biała - Naprawa. Było to ponad 8700 wykroczeń w obu kierunkach.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-18 15:49:22 [5.184.248.*] id:1661185  
  [moderacja]: Napisał postów [5249], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: