• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6929
  • Dodano: 2023-06-05 / 19:00
  • Komentarzy: 0

  Opolskie Żubry mistrzem jubileuszowej edycji OLO

  Zakończyły się zmagania piłkarzy amatorów w opolskiej Lidze Orlika. XX edycja Opolskiej Ligi Orlika "OLO" przeszła do historii.  W połowie marca wystartowała wyczekiwana przez miłośników piłki nożnej "orlikowa" liga piłkarska w województwie opolskim. Zmagania odbywały się na opolskich orlikach i właśnie zostały zakończone. W każdej z czterech lig mogło wystąpić po 10 zespołów. Podsumowując na boiskach orlik rywalizowało ze sobą kilkuset zawodników! Do XX edycji Opolskiej Ligi Orlika "OLO" przystąpiło 38 drużyn, które rywalizowały ze sobą w 4 ligach.

  "OLO" to największa "orlikowa" liga piłkarska w województwie opolskim. W lidze występują zespoły z całego powiatu opolskiego, a z każdą edycją przybywa chętnych drużyn. Rozgrywki są prowadzone w systemie wiosennym i jesiennym. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni w wieku od 15 lat wzwyż. Obecnie w Opolu funkcjonują 4 ligi, ale w związku z dużym zainteresowaniem OLO możliwe jest wystartowanie kolejnych poziomów rozgrywek w przyszłości.

  - Mistrzem wiosennej edycji została drużyna Opolskich Żubrów. W 2 zwyciężyła Stara Gwardia, w 3 - FC Western Tortilla, natomiast w 4 lidze - Castorama Opole. Drużyny rozegrały łącznie 171 meczów, a zawodnicy zdobyli 967 bramek. W klasyfikacji króla strzelców w 1 lidze najlepszy był Bartłomiej Musolf (Opolskie Żubry) z 13 bramkami, w 2 lidze - Oleg Burlea (Maćkowiak Team) - 20 bramek, w 3 lidze - Andrzej Charnavus (FC Western Tortilla) - 18 bramek, a w 4 lidze Oleksandr Havryliuk (Pasta Food), który zdobył 14 bramek - mówi Łukasz Wielkichowski, koordynator rozgrywek.

  XXI edycja wystartuje 9-10 września, a nowe drużyny już mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres zapisy@mosir.opole.pl

  Zdjęcie (1/39)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".