• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8342
  • Dodano: 2023-05-22 / 20:11
  • Komentarzy: 1

  Kamionka Piast mocno zaśmiecona. Czytelnicy zgłaszają też śnięte ryby

  Słoneczne i ciepłe dni sprzyjają spacerom po mieście. Zrewitalizowany teren Kamionki Piast to idealne miejsce na dotlenienie. Niestety, co roku powraca problem śmieci, a Czytelnicy zgłaszają dodatkowo, że widują w akwenie śnięte ryby.


  Na terenie kamionki Piast ponad dwa lata temu powstał nowy teren rekreacyjny dla mieszkańców. Usunięto tam zalegający gruz, chaszcze i śmieci, a w zamian wytyczono ciągi pieszo-rowerowe. Na siedmiu hektarach w południowo-zachodniej części kamionki nasadzono nowe drzewa i byliny, powstały też trawniki i dwa place zabaw dla najmłodszych. W międzyczasie zakończyła się też budowa boiska do piłki nożnej. Zlikwidowane zostały pozostałości po hali nieistniejącej już cementowni, chociaż zachowano charakterystyczne filary. W tym miejscu powstał parking na 54 auta.

  Do naszej Redakcji zgłosił się Czytelnik, który widział w okolicach pomostu dla nurków śnięte ryby. Pan twierdzi, że to nie jedyny incydent z rybami w tym miejscu. Inni mieli widzieć je również przed weekendem. Udaliśmy się we wskazane miejsce, ale nie zauważyliśmy niczego podejrzanego (śniętych ryb), jednak zasmucił widok śmieci.

  Niestety nadal nie dbamy o to co mamy, a śmieci wraz z poprawiającą się pogodą przybywa. Śmieci są niemal wszędzie - w wodzie, na brzegu i przy ogrodzeniu terenu. To bulwersuje opolan, przychodzących odpocząć w to miejsce.

  Występują tu także rzadkie rośliny, mające pojedyncze stanowiska na Śląsku Opolskim: kruszczyk błotny, centuria nadobna, wilżyna ciernista, świbka błotna oraz rdestnica. Na terenie kamionki żyją także chronione i zagrożone gatunki zwierząt - wśród nich kosy, szpaki, sójki, krzyżówki, łabędzie nieme i mewy srebrzyste oraz białogłowe.

  Dzikie wysypiska śmieci na terenie kamionki to problem znany zarówno w ratuszu, jak i w komendzie straży miejskiej. Pod koniec ubiegłego roku, wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej przy Kamionce Piast prowadzone były prace mające na celu zamontować światłowody potrzebne do uruchomienia monitoringu.

  W marcu tego roku jeszcze taki monitoring nie działał, ale jak potwierdził nam rzecznik opolskiego Ratusza - już działa.

  Zdjęcie (1/24)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-05-23 14:59:53 [188.146.204.*] id:1660241  
  Mario-Opole: Napisał postów [1412], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Pomost dla nurków. A co czytelnik robi z psem w tym miejscu? Piesek polazł się zesrać? Tam psich gówien nie brakuje akurat i to nad samym brzegiem. Czytelnik nie dużo mądrzejszy od pieska. Piesek bez kagańca - smyczy też pewnie nie miał

  Nick:
  Treść: