• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1685
  • Dodano: 2023-05-19 / 17:00
  • Komentarzy: 0

  Już dziś odbędzie się Noc Nauki czyli okazja do ciekawego spotkania z wiedzą

  Już niedługo rozpocznie się 20. Opolski Festiwal Nauki, który przyniesie ze sobą ciekawy program obejmujący planetarium, doświadczenia naukowe i wykłady. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zgłębienia zagadnień związanych z zjawiskami na niebie, świeceniem gazów szlachetnych i technikami druku na tkaninie. Oprócz interesujących wykładów i doświadczeń, Uniwersytet Opolski przygotował również przenośne planetarium, które będzie dostępne dla wszystkich uczestników.

  Impreza naukowa rozpocznie się w piątek (19.05) o godzinie 19:00 - Budynek UO ul. Oleska 48 i potrwa do godziny 23:00. Otwarcie nastąpi wraz z Nocą Nauki, a zakończenie planowane jest na sobotę (27.05) w ramach Opolskiego Pikniku Naukowego.

  Dr. Katarzyna Książek, koordynator Opolskiego Festiwalu Nauki, zapowiada, że oprócz corocznego pokazu laserowego, tegoroczne wydarzenie będzie skupiać się na tematach związanych ze światłem i fluorescencją. Na festiwalu będzie można odwiedzić 33 stoiska, zajmujące parter, I piętro i drugie piętro, które również będzie pełne atrakcji. W ramach festiwalu odbędzie się również drugie ogólnopolskie seminarium astronomiczne, czyli wirtualna akademia astronomii.

  - Mamy też drugie ogólnopolskie seminarium astronomiczne - wirtualna akademia astronomii, na które przyjechali uczniowie ze Szczecina, Torunia, z Warszawy i Opola, które stanie się takim centrum młodzieży astronomicznej - informuje dr. Katarzyna Książek.

  Park Naukowo-Technologiczny w Opolu jest jednym ze współorganizatorów festiwalu. Aleksandra Szubryt, kierownik Inkubatora Przedsiębiorczości, podkreśla, że park będzie dążył do pokazania, że nauka może być również źródłem rozrywki. Podczas festiwalu będzie można zapoznać się z zapleczem badawczo-rozwojowym parku, takim jak drukarki 3D, które nie tylko służą do tworzenia prototypów, ale będą pokazywane w bardziej przystępny sposób dla dzieci. Przybywający będą mieli możliwość wydrukowania biżuterii, masek czy okularów.

  Program dostępny na stronie: festiwal.uni.opole
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".