• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3001
  • Dodano: 2023-04-17 / 18:56
  • Komentarzy: 0

  600 uczestników zapisanych na jubileuszowy Bieg Nyski. Start już za niespełna 2 miesiące

  Już niecałe dwa miesiące dzielą sportowców do jubileuszowego X Biegu Nyskiego. Przewidziano 900 miejsc dla zawodników, a 2/3 jest już wykorzystane.


  Zapisy trwają nadal, ale miejsc coraz szybciej ubywa. Kilka dni temu Organizator zaprezentował okolicznościowe medale oraz koszulki, których motywem przewodnim jest popularna "Nyska" kiedyś produkowana w Nysie. Koszulki otrzymają w pakiecie Uczestnicy, którzy zdążą się zapisać do 28 kwietnia br. Koszulki full print z dobrego jakościowo materiału w tym roku robią wrażenie i są zdecydowanie godne jubileuszowej X edycji.

  Jubileuszowy X Bieg Nyski, odbędzie się 10 czerwca 2023 roku. Start i meta na ul. Sudeckiej przy HALI NYSA,
  w której mieścić się będzie także Biuro Zawodów. Organizator przewidział limit na poziomie 900 Uczestników w biegu głównym.

  Start biegu na 10 km przewidziano na godzinę 19:00. Szybka, płaska i w 100 proc. asfaltowa trasa biegu, na jednej 10-kilometrowej pętli, pozwoli zmierzyć się z własnym rekordem życiowym. Organizator jak co roku przewidział bogaty pakiet startowy dla Uczestników. Panie, które ukończą X Bieg Nyski, standardowo na mecie otrzymają kwiaty.

  Zwycięzcy biegu - jeśli pobiją rekord trasy - otrzymają specjalną premię finansową, oprócz standardowej nagrody. Jest o co walczyć, bowiem łączna kwota za zwycięstwo w kategorii OPEN to 1600 PLN, zarówno w kategorii Pań i Panów.

  Oprócz biegu głównego na 10km, w programie imprezy, uwielbiana przez najmłodszych "Mila Rodzinna Biegu Nyskiego". Bieg na dystansie ok. 1,5km wystartuje o godzinie 18:00, uczestnikiem może być każdy. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, udział mogą wziąć całe Rodziny od najmłodszych dzieci w wózkach, po najstarszych z Familii. "Mila Rodzinna Biegu Nyskiego" będzie bezpłatna - najważniejsza jest dobra zabawa dla całych Rodzin. Wszyscy otrzymają pamiątkowy numer startowy, natomiast dla wszystkich Uczestników, którzy ukończą
  ten dystans, przewidziano także okolicznościowy medal. Limit w tym biegu to 500 osób.

  Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "GIM 2"w Nysie, wraz z Fundacją
  "W działaniu" oraz grupa biegowa "NYSA BIEGA. Uczestnikiem zawodów na dystansie 10 km, mogą być osoby, które do dnia 10 czerwca 2023 r., ukończą 16 lat, opłacą wpisowe oraz w Biurze Zawodów podpiszą stosowne oświadczenie o stanie zdrowia. Zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną: informacje i formularze dostępne są na stronach Organizatora - https://biegnyski.pl/2e467c . Zapisy internetowe trwają do 2 czerwca 2023 r. W przypadku nie wyczerpania limitu, będzie możliwość zapisów w Biurze Zawodów w dniu imprezy.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Archiwum)

  Patronat 24opole
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".