• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2735
  • Dodano: 2023-03-08 / 15:31
  • Komentarzy: 2

  Wiózł uchodźców z Syrii autostradą A4. Wpadł w Radziejowicach

  Na opolskim odcinku autostrady A4 funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili próbę przewiezienia dziewięciu nielegalnych migrantów. W działaniach uczestniczyli mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Opolu i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.


  W nocy z 3 na 4 marca 2023 r. funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej patrolujący autostradę A4 w okolicach Rzędziwojowic, zatrzymali do kontroli busa. Po sprawdzeniu dokumentów kierowcy i otwarciu przestrzeni ładunkowej pojazdu, funkcjonariusze wykryli dziewięciu obcokrajowców (sześciu mężczyzn, dwie kobiety i dziewczynkę) leżących na podłodze samochodu, przykrytych kocami i śpiworami.

  Służba Dyżurna Krajowej Administracji Skarbowej powiadomiła Straż Graniczną i Policję. Po przybyciu na miejsce, Straż Graniczna wszczęła procedurę zatrzymania uchodźców. Policja i KAS zabezpieczali busa.

  Straż Graniczna ustaliła, że cudzoziemcy nie posiadają dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP i przebywają na terenie Polski nielegalnie. Zatrzymani posiadali dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji, z których wynikało, że prawdopodobnie są obywatelami Syrii. Cudzoziemcy zostali zatrzymani i przy wsparciu policjantów z KMP w Opolu zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Opolu.

  Kierowca busa był obywatelem Niderlandów. Mężczyzna próbował przewieźć nielegalnych migrantów do Niemiec.

  Postępowanie w sprawie zatrzymanych prowadzi Placówka Straży Granicznej w Opolu.

  Zdjęcie (1/2)

  (Fot. KAS Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-09 17:09:23 [165.225.26.*] id:1657533  
  dontomasso: Napisał postów [4220], status [VIP] Reputacja
  i po kija sobie robic problemy. trzeba bylo busa puscic dalej i po sprawie. do granicy mieli juz nie daleko

  Nick:
  Treść:
  2023-03-08 15:58:45 [83.4.144.*] id:1657512  
  [moderacja]: Napisał postów [5400], status [VIP] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: